SpVgg Greuther Fürth - Karlsruher SC 2-2 (1-2). Liga niemiecka - 32. kolejka 2. Bundesligi

8 maja na Sportpark Ronhof Thomas Sommer w Fürth odbył się pojedynek 32. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Greuther Fuerth i Karlsruher SC. Mecz zakończył się remisem 2-2.

32. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-05-08 13:00 | Stadion: Sportpark Ronhof Thomas Sommer | Arbiter: Robert Schröder
M. Thiede 36'

Zespół Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania drużyna Karlsruher SC wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka Karlsruher SC pokazała swoją wyższość. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Philipp Hofmann. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Sebastian Jung.

W 19. minucie sędzia pokazał kartkę Malikowi Batmazowi, piłkarzowi gości.

Drużyna ”Listków Koniczyny” wyrównała wynik meczu. W 26. minucie Håvard Kallevik wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Paul Seguin.

W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Paulowi Seguinowi z Greuther Fuerth.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Karlsruher SC w 36. minucie spotkania, gdy Marco Thiede strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Malik Batmaz.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Philip Heise, zawodnik Karlsruher SC.

Kibice Karlsruher SC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominika Kothera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sebastian Jung. Trener Greuther Fuerth postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Dickson Abiama, a murawę opuścił Julian Green. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z karnego Branimir Hrgota.

W 76. minucie arbiter przyznał kartkę Dicksonowi Abiamie z drużyny gospodarzy. W 78. minucie Gian-Luca Itter zastąpił Davida Rauma. W doliczonym czasie gry sędzia ukarał kartką Lukasa Frödego, piłkarza gości.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Kevin Wimmer
78′ Gian-Luca Itter
Philip Heise45′
29′ Paul Seguin
Jérôme Gondorf
67′ Julian Green
Marco Thiede  36′
86′ Sebastian Ernst
Malik Batmaz19′ 80′
Anton Stach
Marvin Wanitzek
 70′ (k.) Branimir Hrgota
Tim Breithaupt80′
 26′ Håvard Kallevik Nielsen
Daniel Gordon
78′ David Raum
David Trivunic
86′ Timothy Tillman
Babacar Gueye89′
67′ 76′ Dickson Abiama
Dominik Kother46′ 90′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Karlsruher SC przyznał trzy.

Zespół Greuther Fuerth w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.