SpVgg Greuther Fürth - FC Würzburger Kickers 4-1 (1-1). Liga niemiecka - 20. kolejka 2. Bundesligi

7 lutego na Sportpark Ronhof Thomas Sommer w Fürth odbył się pojedynek 20. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Greuther Fuerth i Wuerzburger Kickers. Mecz zakończył się zwycięstwem Greuther Fuerth 4-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Kopacza występującego w Wuerzburger Kickers.

20. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-02-07 13:30 | Stadion: Sportpark Ronhof Thomas Sommer | Arbiter: Aarne Aarnink
R. Munsy 15'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Wuerzburger Kickers plącze się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to drużyna Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Wuerzburger Kickers wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Wuerzburger Kickers otworzyli wynik. W 15. minucie Ridge Munsy dał prowadzenie swojej drużynie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Patrick Sontheimer.

Po kwadransie gry kartkę dostał Sascha Burchert, piłkarz gospodarzy.

Jedenastka Greuther Fuerth otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Dickson Abiama. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Maximilianowi Bauerowi z Greuther Fuerth. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Greuther Fuerth wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hansa Sarpeiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Mergim Mavraj. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. Drugą połowę zespół ”Listki Koniczyny” rozpoczął w zmienionym składzie, za Timothy'ego Tillmana wszedł Jamie Leweling.

Tuż po przerwie drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Branimir Hrgota. Przy zdobyciu bramki pomagał Dickson Abiama.

W 54. minucie Marvin Pieringer został zmieniony przez Rajiva van La Parrę. Między 61. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Wuerzburger Kickers i jedną drużynie przeciwnej. W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: David Kopacz, Dominic Baumann, a na ich miejsce weszli Patrick Sontheimer, Mitja Lotrič.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Listki Koniczyny” w 80. minucie spotkania, gdy Branimir Hrgota strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy Greuther Fuerth: Robin Kehr, Håvard Kallevik, a na ich miejsce weszli Branimir Hrgota, Dickson Abiama.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania pokonał bramkarza Robin Kehr. Bramka padła po podaniu Davida Rauma.

W 88. minucie w drużynie Greuther Fuerth doszło do zmiany. Marijan Ćavar wszedł za Paula Seguina. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Danielowi Hägelemu z jedenastki gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Abiama
17′ Sascha Burchert
Hendrik Bonmann
Marco Meyerhöfer
Rolf Günther Feltscher Martínez
45′ Maximilian Bauer
Douglas Franco Texeira61′
46′ Mergim Mavraj
Christian Strohdiek
David Raum
Arne Feick
88′ Paul Seguin
Patrick Sontheimer80′
Sebastian Ernst
Martin Hasek
75′ Anton Stach
Daniel Hägele90′
46′ Timothy Tillman
Mitja Lotrič76′ 80′
 50′, 80′ (k.) 82′ Branimir Hrgota
Ridge Munsy  15′
 28′ 82′ Dickson Abiama
Frank Ronstadt
88′ Marijan Ćavar
David Kopacz80′
46′ Jamie Leweling
Dominik Meisel
46′ Hans Nunoo Sarpei
Rajiv van La Parra54′
82′ Håvard Kallevik Nielsen
Dominic Baumann80′
82′  87′ Robin Luca Kehr
Stefan Maierhofer

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Wuerzburger Kickers w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.