Sportverein Darmstadt 98 - Fussballclub Hansa Rostock 4-0 (2-0). Liga - 4. kolejka

W pojedynku 4. kolejki 2. Bundesligi, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna SV Darmstadt 98 wysoko wygrała z Hansą Rostock 4-0 (2-0). Mecz odbył się na Merck-Stadionie am Bollenfalltor.

W  pojedynku 4. kolejki  2. Bundesligi, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna SV Darmstadt 98 wysoko wygrała  z Hansą Rostock  4-0 (2-0). Mecz odbył się na Merck-Stadionie am Bollenfalltor.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka SV Darmstadt 98 wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Phillip Tietz wywołał eksplozję radości wśród kibiców SV Darmstadt 98, strzelając gola w trzeciej minucie spotkania.

W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabiana Hollanda z SV Darmstadt 98, a w 12. minucie Svante Ingelssona z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Hansy Rostock ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna SV Darmstadt 98, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marvin Mehlem. Sytuację bramkową stworzył Matthias Bader.

W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Damiana Rossbacha z Hansy Rostock, a w 41. minucie Marvina Mehlema z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Hansy Rostock wyszedł w zmienionym składzie, za Svante Ingelssona wszedł Kevin Schumacher.

W 54. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Phillip Tietz z SV Darmstadt 98. Przy strzeleniu gola pomagał Tobias Kempe.

W 63. minucie John Verhoek zastąpił Lukasa Hinterseera. Między 64. a 70. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hansy Rostock: Kai Proger, Sebastien Thill, Damian Rossbach, na ich miejsce weszli: Pascal Breier, Haris Duljević, Lukas Scherff. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Braydona Manu, Marvina Mehlema zajęli: Oscar Vilhelmsson, Magnus Warming. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Magnusa Warminga z SV Darmstadt 98, a w 74. minucie Ryana Malone'a z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Darmstadt 98 w 74. minucie spotkania, gdy Tobias Kempe zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Jedenastka SV Darmstadt 98 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom SV Darmstadt 98, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze Hansy Rostock obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.