Sportgemeinschaft Dynamo Dresden - 1. Fussball-Club Kaiserslautern 0-2 (0-0). Liga -

24 maja na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbyło się spotkanie 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i Kaiserslauternu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kaiserslauternu 2-0.

24 maja  na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbyło się spotkanie   2. Bundesligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno  i Kaiserslauternu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kaiserslauternu 2-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć jedenastka Kaiserslauternu wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 30. minucie Yannick Stark zastąpił Olivera Meiera.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Robin Becker z Dynama Drezno. Była to 39. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Dynama Drezno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Agyemanga Diawusiego wszedł Panagiotis Vlachodimos.

Wysiłki podejmowane przez zespół Kaiserslauternu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie bramkę zdobył Daniel Hanslik. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mike Wunderlich.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Daniel Hanslik, zawodnik Kaiserslauternu. W 68. minucie w jedenastce Dynama Drezno doszło do zmiany. Brandon Borrello wszedł za Patricka Weihraucha. Chwilę później trener Kaiserslauternu postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hendricka Zucka wszedł Dominik Schad, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Kaiserslauternu utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Kaiserslauternu udało się strzelić gola i wygrać.

Między 71. a 76. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Kaiserslauternu i jedną drużynie przeciwnej. Trener Dynama Drezno postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Robina Beckera i na pole gry wprowadził napastnika Václava Drchala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Ransford Königsdörffer z jedenastki Dynama Drezno.

W 88. minucie w drużynie Kaiserslauternu doszło do zmiany. Simon Stehle wszedł za Daniela Hanslika.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Philipp Hercher.

10 minut później kartkę obejrzał Panagiotis Vlachodimos z Dynama Drezno. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Jedenastka Dynama Drezno miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Dynama Drezno dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.