Sport-Club Paderborn 07 - Hannoverscher Sportverein 4-2 (1-2). Liga - 3. kolejka

6 sierpnia na Benteler-Arena odbyło się starcie 3. kolejki 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Paderbornu 07 i Hannoveru 96. Mecz zakończył się zwycięstwem Paderbornu 07 4-2.

6 sierpnia  na Benteler-Arena odbyło się starcie  3. kolejki  2. Bundesligi pomiędzy drużynami Paderbornu 07  i Hannoveru 96. Mecz zakończył się zwycięstwem Paderbornu 07 4-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Paderbornu 07 wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Robert Leipertz został zastąpiony przez Marca Schustera.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Hannoveru 96 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Havard Nielsen. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Maks Besuszkow.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Fabianowi Kunzemu z Hannoveru 96. Była to 17. minuta spotkania.

W 28. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Hannoveru 96 Luka Krajnc.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hannoveru 96 w 37. minucie spotkania, gdy Cedric Teuchert zdobył drugą bramkę.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Louis Schaub, zawodnik Hannoveru 96.

Piłkarze Paderbornu 07 otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 52. minucie gola wyrównującego strzelił Marvin Pieringer. W zdobyciu bramki pomógł Florent Muslija.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Hoffmeiera z Paderbornu 07, a w 55. minucie Rona-Roberta Zielera z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Paderbornu 07 przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Ron Schallenberg.

Po chwili trener Hannoveru 96 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Fabiana Kunzego. Na boisko wszedł Gael Ondoua, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 67. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Paderbornu 07: Jasper van der Werff, Florent Muslija, Marvin Pieringer, na ich miejsce weszli: Uwe Hünemeier, Felix Platte, Dennis Srbeny. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cedrica Teucherta, Maksa Besuszkowa zajęli: Sebastian Kerk, Sebastian Stolze. Na 13 minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Luce Krajncowi z drużyny Hannoveru 96.

Chwilę później trener Paderbornu 07 postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Juliana Justvana wszedł Jonas Carls, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Paderbornu 07 utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Paderbornu 07 udało się strzelić gola i wygrać. W 87. minucie kartkę otrzymał Marco Schuster z Paderbornu 07.

Drużyna Hannoveru 96 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Paderbornu 07, zdobywając kolejną bramkę. W samej końcówce pojedynku wynik na 4-2 podwyższył Felix Platte. Asystę przy golu zanotował Sirlord Conteh.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Zawodnicy Paderbornu 07 dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Paderbornu 07 wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Hannoveru 96 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.