SG Dynamo Drezno - Werder Brema 3-0 (1-0). Liga niemiecka - 8. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 8. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 26 września, zespół Dynama Drezno zwyciężył z Werderem 3-0 (1-0). Mecz na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie obejrzało 16 000 widzów.

8. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-09-26 13:30 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Widzów: 16000 | Arbiter: Robert Hartmann
SG Dynamo Drezno
Werder Brema
3
0
C. Daferner 40',66'
M. Schröter 75'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Anthony'ego Junga z Werderu (”Zielono-Biali”), a w 20. minucie Yannicka Starka z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Dynama Drezno w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie bramkę zdobył Christoph Daferner.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dynama Drezno.

Na drugą połowę jedenastka Werderu wyszła w zmienionym składzie, za Anthony'ego Junga wszedł Lars Mai. W 59. minucie Robin Becker został zastąpiony przez Antonisa Aidonisa.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Dynama Drezno doszło do zmiany. Agyemang Diawusie wszedł za Paula Willa. Trener Werderu postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Niklasa Schmidta i na pole gry wprowadził napastnika Niclasa Füllkruga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole ”Zielono-Białych” doszło do zmiany. Roger Djapone wszedł za Erena Dinkçiego.

Jedenastka Werderu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi w 66. minucie Christoph Daferner.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Werderu doszło do zmiany. Jean-Manuel Mbom wszedł za Mitchella Weisera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynama Drezno w 75. minucie spotkania, gdy Morris Schröter strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Agyemanga Diawusiego.

W 79. minucie sędzia pokazał kartkę Ilii Gruevowi z Werderu. Trener Dynama Drezno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pascala Sohma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Christoph Daferner. W doliczonej drugiej minucie pojedynku arbiter ukarał kartką Romana Schmida, piłkarza gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Michael Zetterer
59′ Robin Tim Becker
Anthony Jung17′ 46′
62′ Paul Will
Eren Sami Dinkçi62′
Heinz Robert Mörschel
Nicolai Rapp
20′ Yannick Stark
Romano Christian Schmid90′
 75′ Morris Schröter
Niklas Schmidt62′
 40′, 66′ 82′ Christoph Daferner
Ilia Iliev Gruev79′
Ransford-Yeboah Königsdörffer
Marvin Ducksch
Anton Vladimirovich Mitryushkin
Jiří Pavlenka
59′ Antonis Aidonis
Oscar Schönfelder
62′ Agyemang Diawusie
Roger Claver Djapone Assalé62′
Philipp Hosiner
Niclas Füllkrug62′
82′ Pascal Sohm
Abdenego N'Lola Nankishi

Zawodnicy Dynama Drezno dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Werderu w drugiej połowie dokonała czterech zmian.