SG Dynamo Drezno - SV Wehen Wiesbaden 1-0 (1-0). Liga niemiecka - 19. kolejka 3. Ligi

W pojedynku 19. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 17 marca, drużyna Dynama Drezno wygrała z SV Wehen 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie.

P. Sohm 11'

Jedenastka Dynama Drezno bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Dynama Drezno wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynama Drezno w 11. minucie spotkania, gdy Pascal Sohm strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Heinz Mörschel.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dynama Drezno.

Między 57. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Kibice SV Wehen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Benedicta Hollerbacha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Maurice Malone.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Sebastianowi Maiemu, piłkarzowi gospodarzy. W tej samej minucie trener Dynama Drezno postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Luka Štor, a murawę opuścił Christoph Daferner. W 76. minucie za Lucasa Brumme'a wszedł Johannes Wurtz.

W 79. minucie kartkę otrzymał Ransford-Yeboah Königsdörffer z Dynama Drezno. W 85. minucie Ransford-Yeboah Königsdörffer został zmieniony przez Niklasa Kreuzera, a za Pascala Sohma wszedł na boisko Leroy Kwadwo, co miało wzmocnić zespół Dynama Drezno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Mrowcę na Kevina Lankforda. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sascha Mockenhaupt
70′ Sebastian Mai
Sebastian Mrowca66′ 87′
79′ 85′ Ransford-Yeboah Königsdörffer
Maurice Maximilian Malone69′
 11′ 90′ Pascal Sohm
Phillip Tietz
57′ Heinz Robert Mörschel
Michel Niemeyer
70′ Christoph Daferner
Håkan Gustaf Nilsson
Patrick Wiegers
Matthias Hamrol
85′ Niklas Kreuzer
Michael Boris Guthörl
90′ Leroy Kwadwo
Benedict Hollerbach69′
70′ Luka Štor
Johannes Wurtz76′

Jedenastka Dynama Drezno była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Dynama Drezno, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna SV Wehen rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie FSV Zwickau. Natomiast w poniedziałek TSV 1860 Monachium będzie przeciwnikiem zespołu Dynama Drezno w meczu, który odbędzie się w Monachium.