SG Dynamo Drezno - SV Türkgücü-Ataspor München 4-0 (2-0). Liga niemiecka - 37. kolejka 3. Ligi

W pojedynku 37. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 16 maja, zespół Dynama Drezno wysoko wygrał z SV Türkgücü-Ataspor München 4-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie.

P. Vlachodimos 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu SV Türkgücü-Ataspor München.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Aaronowi Berzlowi z zespołu gości.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Christoph Daferner wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynama Drezno , zdobywając bramkę w 15. minucie meczu. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynama Drezno w 27. minucie spotkania, gdy Ransford-Yeboah Königsdörffer strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Heinz Mörschel.

W 42. minucie za Kiliana Fischera wszedł Alexander Laukart. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Dynamu Drezno w tym sezonie, pojawił się Niklas Kreuzer, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Agyemanga Diawusiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Drugą połowę drużyna Dynama Drezno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jonathana Meiera wszedł Panagiotis Vlachodimos.

W trakcie przerwy trener SV Türkgücü-Ataspor München postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Nico Gorzel, a murawę opuścił Park Yi-Young. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 49. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Dynama Drezno: Yannickowi Starkowi i Chrisowi Loewemu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynama Drezno w 62. minucie spotkania, gdy Heinz Mörschel strzelił trzeciego gola. Asystę zaliczył Philipp Hosiner.

W 63. minucie w drużynie SV Türkgücü-Ataspor München doszło do zmiany. Furkan Kircicek wszedł za Omara-Šarifa Sijaricia. W 67. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aaron Berzel osłabiając zespół SV Türkgücü-Ataspor München. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 13. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonym czasie gry wpakował piłkę do siatki rywali Panagiotis Vlachodimos. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Marvin Stefaniak.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Yi-Young Park46′
49′ 60′ Chris Loewe
Alexander Sorge
Tim Knipping
Filip Kusič
46′ Agyemang Diawusie
Kilian Fischer42′
49′ Yannick Stark
Aaron Berzel13′ 67′
Julius Kade
Omar-Šarif Sijarić63′
46′ Jonathan Meier
Killian Jakob
 62′ 75′ Heinz Robert Mörschel
Ünal Tosun75′
 27′ 56′ Ransford-Yeboah Königsdörffer
Philipp Erhardt
 15′ Christoph Daferner
Lucas Röser75′
Stefan Kiefer
Maximilian Engl
46′ Niklas Kreuzer
Nico Gorzel46′
60′ Leroy Kwadwo
Benedikt Kirsch75′
75′ Marvin Stefaniak
Alexander Laukart42′
46′  90′ Panagiotis Vlachodimos
Furkan Kircicek63′
56′ Philipp Hosiner