SG Dynamo Drezno - MSV Duisburg 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 32. kolejka 3. Ligi

28 kwietnia na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbył się pojedynek 32. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i MSV Duisburg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dynama Drezno 1-0.

C. Daferner 77'

Drużyna Dynama Drezno bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 30. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Dynama Drezno i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Dynama Drezno wyszła w zmienionym składzie, za Lukę Štor wszedł Agyemang Diawusie. W 54. minucie Paul Will został zmieniony przez Niklasa Kreuzera.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Marlon Frey z MSV Duisburg. Była to 59. minuta meczu. Kibice Dynama Drezno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Panagiotisa Vlachodimos. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Philipp Hosiner. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Na murawie, jak to często zdarzało się MSV Duisburg w tym sezonie, pojawił się Joshua Bitter, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Leroya-Jacques'a Mickelsa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie w zespole MSV Duisburg doszło do zmiany. Vincent Vermeij wszedł za Connora Krempickiego.

Jedyną bramkę meczu dla Dynama Drezno zdobył Christoph Daferner w 77. minucie. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Panagiotis Vlachodimos.

W 82. minucie Maximilian Jansen został zmieniony przez Orhana Ademiego, a za Maximiliana Sauera wszedł na boisko David Tomić, co miało wzmocnić drużynę MSV Duisburg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chrisa Loewego na Jonasa Kühna.

Vincent Gembalies
30′ Sebastian Mai
Arne Sicker38′
45′ 46′ Luka Štor
Lukas Scepanik
54′ Paul Will
Maximilian Jansen82′
Julius Kade
Leroy-Jacques Mickels67′
83′ Chris Loewe
Moritz Stoppelkamp
Yannick Stark
Marlon Frey59′
62′ Philipp Hosiner
Connor Krempicki67′
 77′ Christoph Daferner
Aziz Bouhaddouz
Stefan Kiefer
Jonas Brendieck
54′ Niklas Kreuzer
Joshua Bitter67′
83′ Jonas Kühn
Tobias Fleckstein
Justin Leonard Löwe
Mirnes Pepić
Marvin Stefaniak
David Tomić86′
46′ Agyemang Diawusie
Orhan Ademi82′
62′ Panagiotis Vlachodimos
Vincent Vermeij67′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.