SG Dynamo Drezno - KFC Uerdingen 05 0-0. Liga niemiecka - 14. kolejka 3. Ligi

5 grudnia na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbył się mecz 14. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i KFC Uerdingen 05. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

14. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-12-05 14:00 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Arbiter: Max Burda
SG Dynamo Drezno
KFC Uerdingen 05
0
0

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 27. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

W 69. minucie Philipp Hosiner został zastąpiony przez Agyemanga Diawusiego. Chwilę później trener KFC Uerdingen 05 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Muhameda Kiprita. Na boisko wszedł Adriano Grimaldi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 75. minucie w zespole Dynama Drezno doszło do zmiany. Marvin Stefaniak wszedł za Patricka Weihraucha. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Hartmanna z Dynama Drezno, a w 82. minucie Petera van Ooijena z drużyny przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Marco Hartmann, osłabiając drużynę Dynama Drezno. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 76. minucie.

W 86. minucie Heinz Mörschel został zmieniony przez Mike Feigenspana, co miało wzmocnić zespół KFC Uerdingen 05. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christopha Dafernera na Pascala Sohma.

Assani Lukimya-Mulongoti
76′ 83′ Marco Hartmann
Heinz Mörschel86′
75′ Patrick Weihrauch
Kolja Pusch30′
69′ Philipp Hosiner
Dave Gnaase
90′ Christoph Daferner
Hans-Alexandre Anapak-Baka
75′ Marvin Stefaniak
Mike Feigenspan86′
69′ Agyemang Diawusie
Adriano Grimaldi74′
90′ Pascal Sohm
Christian Kinsombi

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Dynama Drezno, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół KFC Uerdingen 05 w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.