SG Dynamo Drezno - FC Viktoria Köln 2-0 (2-0). Liga niemiecka - 36. kolejka 3. Ligi

W spotkaniu 36. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 8 maja, drużyna Dynama Drezno wygrała z Viktorią Koeln 2-0 (2-0). Starcie odbyło się na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie.

P. Hosiner 31'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Dynama Drezno.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynama Drezno w 11. minucie spotkania, gdy Heinz Mörschel zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Kevin Ehlers.

W 28. minucie w drużynie Dynama Drezno doszło do zmiany. Panagiotis Vlachodimos wszedł za Ransforda-Yeboaha Königsdörffera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynama Drezno w 31. minucie spotkania, gdy Philipp Hosiner strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 36. minucie Simon Handle został zmieniony przez Lucasa Cueto. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Dynama Drezno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Philippa Hosinera wszedł Luka Štor. Na drugą połowę drużyna Dynama Drezno wyszła w zmienionym składzie, za Agyemanga Diawusiego wszedł Niklas Kreuzer.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Paulowi Willowi, piłkarzowi gospodarzy. Kibice Dynama Drezno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marvina Stefaniaka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Paul Will. Niedługo później trener Viktorii Koeln postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Kevin Holzweiler, a murawę opuścił Marcel Risse.

W 72. minucie Heinz Mörschel został zmieniony przez Justina Löwego, co miało wzmocnić zespół Dynama Drezno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając René Klingenburga na Bernarda Kyerego-Mensaha. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na sześć minut przed zakończeniem pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Niklasowi Kreuzerowi i Lucasowi Cueto. W drugiej połowie nie padły bramki.

Moritz Fritz
46′ Agyemang Diawusie
Fabian Holthaus
 11′ 72′ Heinz Robert Mörschel
Kai Klefisch
Chris Loewe
Marcel Risse66′
48′ 59′ Paul Will
Simon Handle36′
Yannick Stark
René Klingenburg76′
 31′ (k.) 46′ Philipp Hosiner
Mike Wunderlich
28′ Ransford-Yeboah Königsdörffer
Timmy Dennis Mario Thiele
Stefan Kiefer
Yannik Bangsow
46′ 84′ Niklas Kreuzer
Bernard Kyere-Mensah76′
Max Kulke
Luca Stellwagen
72′ Justin Leonard Löwe
Lucas Cueto36′ 84′
59′ Marvin Stefaniak
Kevin Holzweiler66′
28′ Panagiotis Vlachodimos
Jeremias Lorch
46′ Luka Štor
Youssef Amyn

Przewaga zespołu Viktorii Koeln w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Viktorii Koeln pokazał jedną.

Drużyna Dynama Drezno wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.