SG Dynamo Drezno - FC St. Pauli 2-3 (0-0,2-2). Puchar Niemiec

27 października na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Dynama Drezno a FC St. Pauli. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem FC St. Pauli 3-2, który wywalczył awans. Pojedynek obejrzało 16,000 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2021-10-27 18:30 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Widzów: 16000 | Arbiter: Sven Waschitzki
C. Buchtmann 101'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartki Luce Herrmannowi z Dynama Drezno oraz Danielowi-Kofiemu Kyerehowi z drużyny gości.

Drugą połowę jedenastka FC St. Pauli rozpoczęła w zmienionym składzie, za Afeeza Aremu wszedł Rico Benatelli. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia ukarał kartką Heinza Mörschla, piłkarza gospodarzy.

W 62. minucie Luca Herrmann zastąpił Juliusa Kadego.

Dopiero w drugiej połowie Leart Paqarada wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC St. Pauli, zdobywając bramkę w 63. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Daniel-Kofi Kyereh.

W 66. minucie w zespole FC St. Pauli doszło do zmiany. Christopher Buchtmann wszedł za Daniela-Kofiego Kyereha.

Zawodnicy Dynama Drezno otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Christoph Daferner. Bramka padła po podaniu Chrisa Loewego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC St. Pauli w 71. minucie spotkania, gdy Maximilian Dittgen strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Leart Paqarada.

W 73. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC St. Pauli Philipp Ziereis. W 77. minucie Robin Becker został zmieniony przez Michaela Sollbauera, co miało wzmocnić drużynę Dynama Drezno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę-Milana Zandera na Adama Dźwigałę.

W 82. minucie regulaminowego czasu gry kartkę obejrzał Luca-Milan Zander z FC St. Pauli.

Luca-Milan Zander82′ 84′
101′ 109′ Michael Akoto
Jackson Alexander Irvine
45′ 62′ Luca Valentin Herrmann
Marcel Hartel114′
61′ Heinz Robert Mörschel
Afeez Aremu Olalekan46′
77′ Robin Tim Becker
Daniel-Kofi Kyereh45′ 66′
62′ Pascal Sohm
Guido Burgstaller
63′ Ransford-Yeboah Königsdörffer
Maximilian Dittgen  71′ 96′
Anton Vladimirovich Mitryushkin
Nikola Vasilj
Guram Giorbelidze
Adam Dźwigała84′ 105′
77′ Michael Sollbauer
James Alexander Lawrence114′
62′ Julius Kade
Lars Ritzka
63′ 112′ Jong-Min Seo
Finn Ole Becker
Yannick Stark
Rico Benatelli46′
62′  66′ 117′ Christoph Daferner
Christopher Buchtmann66′  101′ 116′
109′ Agyemang Diawusie
Etienne Amenyido96′
Philipp Hosiner
Simon Makienok Christoffersen

W 96. minucie w jedenastce FC St. Pauli doszło do zmiany. Etienne Amenyido wszedł za Maximiliana Dittgena. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki kartkę otrzymał Michael Akoto z drużyny gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W tej samej minucie wynik ustalił Christopher Buchtmann. Asystę przy bramce zaliczył Guido Burgstaller.

W doliczonej pierwszej minucie dogrywki kartką został ukarany Adam Dźwigała, zawodnik FC St. Pauli. W 109. minucie w zespole Dynama Drezno doszło do zmiany. Agyemang Diawusie wszedł za Michaela Akoto. W ósmej minucie przed zakończnieniem dogrywki kartkę dostał Seo Jong-Min, piłkarz gospodarzy.

Chwilę później trener FC St. Pauli postanowił bronić wyniku. W 114. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marcela Hartla wszedł James Lawrence, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W 116. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christophera Buchtmanna z FC St. Pauli, a w 117. minucie Christopha Dafernera z drużyny przeciwnej. Dogrywkę wygrała jedenastka FC St. Pauli która strzeliła jednego gola.

Zawodnicy Dynama Drezno dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.