SG Dynamo Drezno - FC Ingolstadt 04 4-0 (2-0). Liga niemiecka - 26. kolejka 3. Ligi

W meczu 26. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 27 lutego, drużyna Dynama Drezno wysoko wygrała z FC Ingolstadt 4-0 (2-0). Starcie odbyło się na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie.

L. Štor 90'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Dynama Drezno zajmowała pierwszą, natomiast zespół FC Ingolstadt - drugą pozycję.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Christophowi Dafernerowi z jedenastki gospodarzy. Była to 23. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynama Drezno w 39. minucie spotkania, gdy Heinz Mörschel strzelił z karnego pierwszego gola.

Drużyna FC Ingolstadt ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ransford-Yeboah Königsdörffer. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Heinz Mörschel.

W 49. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Ingolstadt Marc Stendera. W 51. minucie kartkę dostał Marc Stendera z FC Ingolstadt.

W 56. minucie za Petera Kurzwega wszedł Rico Preißinger. Trener FC Ingolstadt wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fatiha Kayę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Dennis-Yerai Eckert. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Stefanowi Kutschkemu, piłkarzowi gości.

Po chwili trener Dynama Drezno postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Pascala Sohma. Na boisko wszedł Luka Štor, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie arbiter ukarał kartką Juliusa Kadego, zawodnika Dynama Drezno. W 81. minucie Christoph Daferner został zmieniony przez Philippa Hosinera, co miało wzmocnić zespół Dynama Drezno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Heinlotha na Filipa Bilbiję.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 4-0 w doliczonej drugiej minucie spotkania zdobył Luka Štor. Asystę zanotował Julius Kade.

Minutę później w drużynie Dynama Drezno doszło do zmiany. Marvin Stefaniak wszedł za Heinza Mörschla. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Tobias Schröck
 45′ Ransford-Yeboah Königsdörffer
Peter Kurzweg56′
Paul Will
Caniggia Ginola Elva
74′ Julius Kade
Marcel Gaus
Jonathan Meier
Caiuby Francisco da Silva57′
 39′ (k.) 90′ Heinz Mörschel
Marc Stendera51′
 49′ 72′ Pascal Sohm
Stefan Kutschke65′ 69′
23′ 81′ Christoph Daferner
Ilmari Niskanen57′
90′ Marvin Stefaniak
Rico Preißinger56′
81′ Philipp Hosiner
Justin Butler69′
72′  90′ Luka Štor
Fatih Kaya56′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Ingolstadt w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.