SG Dynamo Drezno - 1. FC Nuernberg 0-1 (0-1). Liga niemiecka - 10. kolejka 2. Bundesligi

17 października na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbyło się starcie 10. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i FC Nuernberg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Nuernberg 1-0. Na stadionie stawiło się 16 000 widzów.

10. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-10-17 13:30 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Widzów: 16000 | Arbiter: Marco Fritz
SG Dynamo Drezno
1. FC Nuernberg
0
1
T. Krauß 21'

Drużyna FC Nuernberg bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół FC Nuernberg wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia pokazał kartkę Johannesowi Geisowi z FC Nuernberg.

Jedyną bramkę meczu zdobył Tom Krauß dla jedenastki FC Nuernberg. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Tim-Henry Handwerker.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Philippowi Hosinerowi, piłkarzowi Dynama Drezno. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Nuernberg.

Drugą połowę zespół Dynama Drezno rozpoczął w zmienionym składzie, za Philippa Hosinera wszedł Luca Herrmann. W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Robina Beckera z Dynama Drezno, a w 62. minucie Christophera Schindlera z drużyny przeciwnej.

W 64. minucie Johannes Geis został zastąpiony przez Fabiana Nürnbergera. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Lukas Schleimer z jedenastki gości. W 70. minucie w zespole Dynama Drezno doszło do zmiany. Morris Schröter wszedł za Juliusa Kadego.

A trener FC Nuernberg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Taylana Dumana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Lukas Schleimer. Od 71 minuty boisko opuścili piłkarze Dynama Drezno: Robin Becker, Ransford-Yeboah Königsdörffer, na ich miejsce weszli: Sebastian Mai, Agyemang Diawusie. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Erika Shuranova, Matsa Moellera zajęli: Manuel Schäffler, Mario Suver. Na 11 minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Asgera Strømgaarda, zawodnika gości.

Christian Mathenia
49′ 76′ Robin Tim Becker
Tim-Henry Handwerker
70′ Julius Kade
Tom Krauß  21′
Heinz Robert Mörschel
Lino Tempelmann
45′ 46′ Philipp Hosiner
Johannes Geis14′ 64′
Yannick Stark
Mats Moeller Daehli90′
80′ Ransford-Yeboah Königsdörffer
Kilian Fischer
76′ Sebastian Mai
Konstantin Rausch
46′ Luca Valentin Herrmann
Mario Suver90′
Justin Leonard Löwe
Taylan Duman71′
70′ Morris Schröter
Fabian Nürnberger64′
Jong-Min Seo
Manuel Schäffler71′
Paul Will

80′ Agyemang Diawusie

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Dynama Drezno obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.