Schalke 04 Gelsenkirchen - SG Dynamo Drezno 3-0 (1-0). Liga niemiecka - 11. kolejka 2. Bundesligi

23 października na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbył się mecz 11. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Schalke 04 i Dynama Drezno. Starcie zakończyło się zwycięstwem Schalke 04 3-0. Na stadionie zasiadło 54 256 widzów.

11. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-10-23 20:30 | Stadion: VELTINS-Arena | Widzów: 54256 | Arbiter: Sven Jablonski
M. Kamiński 90'

Drużyna Schalke 04 (”Czeladnicy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Czeladników” w 20. minucie spotkania, gdy Thomas Ouwejan zdobył pierwszą bramkę.

Między 44. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Schalke 04.

Drugą połowę drużyna Dynama Drezno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Chrisa Loewego wszedł Julius Kade. Kibice Dynama Drezno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pascala Sohma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Heinz Mörschel.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Marcin Kamiński z drużyny gospodarzy. Była to 48. minuta pojedynku. W 64. minucie Robin Becker zastąpił Gurama Giorbelidzego. W 65. minucie w zespole ”Czeladników” doszło do zmiany. Danny Latza wszedł za Yaroslava Mikhaylova.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Dynama Drezno doszło do zmiany. Luca Herrmann wszedł za Yannicka Starka.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Czeladników”, strzelając kolejnego gola. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Marius Bülter. Asystę przy bramce zaliczył Thomas Ouwejan.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Dynama Drezno doszło do zmiany. Sebastian Mai wszedł za Michaela Sollbauera. W tej samej minucie trener Schalke 04 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Rodriga Zalazara. Na boisko wszedł Florian Flick, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 90. minucie w zespole Schalke 04 doszło do zmiany. Marvin Pieringer wszedł za Mariusa Bültera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej czwartej minucie pojedynku wynik ustalił Marcin Kamiński. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Thomas Ouwejan.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Michael Akoto
 90′ 48′ Marcin Kamiński
Antonis Aidonis
Ko Itakura
Michael Sollbauer45′ 82′
Reinhold Ranftl
Robin Tim Becker64′
82′ Rodrigo Zalazar Martínez
Yannick Stark71′
45′ 65′ Yaroslav Mikhaylov
Chris Loewe44′ 46′
 20′ Thomas Ouwejan
Paul Will
Guðlaugur Victor Pálsson
Morris Schröter
 78′ 90′ Marius Bülter
Julius Kade46′
82′ Florian Flick
Jong-Min Seo
Blendi Idrizi
Agyemang Diawusie
65′ Danny Latza
Philipp Hosiner
90′ Marvin Pieringer
Pascal Sohm46′

Drużyna Dynama Drezno miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Dynama Drezno w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.