Schalke 04 Gelsenkirchen - Karlsruher SC 1-2 (1-1). Liga niemiecka - 7. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 7. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 17 września, drużyna Schalke 04 przegrała z Karlsruher SC 1-2 (1-1). Mecz na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen obejrzało 25 000 widzów.

7. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-09-17 18:30 | Stadion: VELTINS-Arena | Widzów: 25000 | Arbiter: Christof Günsch
M. Wanitzek 88'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Schalke 04 (”Czeladnicy”) zajmowała siódme, natomiast zespół Karlsruher SC - ósme miejsce.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Choi Kyoung-Rok. Przy zdobyciu bramki pomógł Philip Heise.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 15. minucie gola wyrównującego strzelił Simon Terodde. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marvina Wanitzka z Karlsruher SC, a w 28. minucie Darka Churlinova z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 71. minucie żółtą kartką został ukarany Marcin Kamiński, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie Fabio Kaufmann zastąpił Lucasa Cueto.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Guðlaugur Pálsson osłabiając tym samym drużynę Schalke 04. W tej samej minucie w zespole Schalke 04 doszło do zmiany. Mehmet-Can Aydin wszedł za Darka Churlinova. Trener ”Czeladników” postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Dominicka Drexlera i na pole gry wprowadził napastnika Marvina Pieringera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Marc Lorenz został zmieniony przez Fabiana Schleusenera, co miało wzmocnić drużynę Karlsruher SC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Zalazara na Floriana Flicka.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Karlsruher SC przyniosły efekt bramkowy. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Marvin Wanitzek. Asystę przy golu zaliczył Christoph Kobald.

Chwilę później trener Karlsruher SC postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Choi Kyoung-Roka wszedł Daniel Gordon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Thomas Ouwejan z Schalke 04. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Marco Thiede
71′ Marcin Kamiński
Robin Bormuth
Ko Itakura
Christoph Kobald
28′ 72′ Darko Churlinov
Philip Heise
76′ Rodrigo Zalazar Martínez
Kyoung-Rok Choi  1′ 90′
72′ Dominick Drexler
Fabio Kaufmann71′
90′ Thomas Ouwejan
Marc Lorenz72′
72′ Guðlaugur Victor Pálsson
Marvin Wanitzek  88′ 25′
 15′ Simon Terodde
Felix Omoruyi Irorere
72′ Mehmet-Can Aydin
Killian Jakob
Kerim Çalhanoğlu
Lucas Cueto71′
76′ Florian Flick
Malik Batmaz
Yaroslav Mikhaylov
Dominik Kother
Reinhold Ranftl
Fabian Schleusener72′
72′ Marvin Pieringer

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Karlsruher SC przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.