SC Verl 1924 - TSV Havelse 5-3 (3-1). Liga niemiecka - 12. kolejka 3. Ligi

W pojedynku 12. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 18 października, drużyna Verlu 1924 wygrała z TSV Havelse 5-3 (3-1). Mecz na Stadionie am Lotter Kreuz w Lotte obejrzało 567 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patricka Schikowskiego występującego w Verlu 1924.

12. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-10-18 19:00 | Stadion: Stadion am Lotter Kreuz | Widzów: 567 | Arbiter: Mitja Stegemann
L. Damer 50'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 14. i 20. drużyna 3. Ligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy TSV Havelse nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Tobias Fölster.

Jedenastka Verlu 1924 wyrównała wynik meczu. W 12. minucie Leandro Putaro wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Kasim Rabihic.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Verlu 1924 w 15. minucie spotkania, gdy Lukas Petkov zdobył drugą bramkę. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Kasim Rabihic.

W 21. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Leandro Putaro z Verlu 1924. Bramka padła po podaniu Kasima Rabihica.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zawodnicy TSV Havelse odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 50. minucie gola kontaktowego strzelił Leon Damer.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie wynik na 4-2 podwyższył Oliver Schmitt. Asystę przy bramce zaliczył Leandro Putaro.

W 64. minucie Oliver Schmitt został zmieniony przez Pascala Steinwendera.

Niedługo później Tobias Fölster wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSV Havelse, strzelając kolejnego gola w 65. minucie spotkania. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Niclas Thiede z jedenastki gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Verlu 1924, zdobywając kolejną bramkę. W 72. minucie pokonał bramkarza Julian Schwermann. Po raz czwarty do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kasim Rabihic.

Chwilę później trener TSV Havelse postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Olivera Daedlowa. Na boisko wszedł Deniz Cicek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Verlu 1924 doszło do zmiany. Emanuel Mirchev wszedł za Juliana Schwermanna. Chwilę później trener Verlu 1924 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Mahir Sağlık, a murawę opuścił Leandro Putaro.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-3.

TSV Havelse
66′ Niclas Thiede
Leon Damer  50′
 15′ Lukas Emanuel Petkov
Julius Düker
 72′ 84′ Julian Schwermann
Kianz González-Froese
Mael Corboz
Nils Piwernetz
Kasim Rabihic
Oliver Daedlow77′
 12′, 21′ 89′ Leandro Putaro
Fynn-Luca Lakenmacher
 59′ 64′ Oliver Issa Schmitt
Denis Kina
84′ Emanuel Mirchev
Niklas Teichgräber
Vinko Sapina
Deniz Cicek77′
64′ Pascal Steinwender
Linus Niklas Martin Meyer
Maximilian Franke
Noah Plume
89′ Mahir Sağlık
Ilir Qela
Patrick Schikowski
Julian Rufidis

Sędzia nie ukarał piłkarzy TSV Havelse żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka TSV Havelse w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.