SC Verl 1924 - BV Borussia 09 Dortmund II 0-3 (0-3). Liga niemiecka - 18. kolejka 3. Ligi

W meczu 18. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 4 grudnia, drużyna Verlu 1924 przegrała z BV Borussia 09 Dortmund II 0-3 (0-3). Mecz na Stadionie am Lotter Kreuz w Lotte obejrzało 303 widzów.

18. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-12-04 14:00 | Stadion: Stadion am Lotter Kreuz | Widzów: 303 | Arbiter: Florian Exner
B. Taz 35',43'

Drużyna Verlu 1924 przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Niklas Dams został zmieniony przez Tobiasa Raschla.

Wysiłki podejmowane przez zespół BV Borussia 09 Dortmund II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie bramkę zdobył Ansgar Knauff. Asystę zanotował Immanuël-Johannes Pherai.

Prawie natychmiast Berkan Taz wywołał eksplozję radości wśród kibiców BV Borussia 09 Dortmund II, strzelając kolejnego gola w 35. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Immanuël-Johannes Pherai.

Między 37. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników BV Borussia 09 Dortmund II w 43. minucie spotkania, gdy Berkan Taz zdobył trzecią bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Cyrill Akono, piłkarz Verlu 1924.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

W 57. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mael Corboz osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 37. minucie. W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy Verlu 1924: Emanuel Mirchev, Oliver Schmitt, a na ich miejsce weszli Pascal Steinwender, Ron Berlinski.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Luca Stellwagen z Verlu 1924. Była to 70. minuta starcia. Kibice BV Borussia 09 Dortmund II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Teda-Jonathana Tattermuscha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Berkan Taz. Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy BV Borussia 09 Dortmund II: Richmond Tachie, Immanuël-Johannes Pherai, Ansgar Knauff, na ich miejsce weszli: Ole Pohlmann, Marco Hober, Guille Bueno. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nica Ochojskiego, Lasse Jürgensena zajęli: Tom Baack, Barne Pernot.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Verlu 1924 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Patrick Schikowski, a murawę opuścił Lukas Petkov.

Lennard Maloney
79′ Lasse Jürgensen
Soumaïla Coulibaly
Frederik Lach
Niklas Dams8′
70′ Luca Stellwagen
Antonios Papadopoulos37′
79′ Nico Ochojski
Christian Viet
89′ Lukas Emanuel Petkov
Ansgar Knauff  34′ 42′ 83′
37′ 57′ Mael Corboz
Franz Pfanne
61′ Pascal Steinwender
Richmond Tachie73′
45′ Cyrill Akono
Berkan Taz  35′, 43′ 73′
61′ Ron Berlinski
Immanuël-Johannes Pherai83′
Sebastian Lange
Jan-Pascal Reckert
Steffen Schäfer
Haymenn Bah-Traoré
79′ Tom Baack
Guillermo Bueno López83′
61′ Emanuel Mirchev
Marco Hober83′
79′ Barne Pernot
Cebrails Makreckis
Julian Schwermann
Ole Pohlmann73′
Mahir Sağlık
Tobias Raschl8′
89′ Patrick Schikowski
Timo Bornemann
61′ Oliver Issa Schmitt
Ted-Jonathan Tattermusch73′

Drużyna BV Borussia 09 Dortmund II była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze Verlu 1924 obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.