SC Verl 1924 - 1. FC Saarbrücken 1-3 (0-2). Liga niemiecka - 26. kolejka 3. Ligi

27 lutego na SPORTCLUB Arena odbyło się spotkanie 26. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Verlu 1924 i FC Saarbrücken. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Saarbrücken 3-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patricka Schikowskiego występującego w Verlu 1924.

S. Köhler 19' (samob.)

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Verlu 1924 zajmował siódmą, natomiast drużyna FC Saarbrücken - ósmą pozycję.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Verlu 1924.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Minos Gouras wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Saarbrücken, strzelając gola w 11. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Tobias Jänicke.

W 19. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Verlu 1924 Sven Köhler. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna FC Saarbrücken rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maria Müllera wszedł Fanol Përdedaj. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Christopherowi Lannertowi z jedenastki gospodarzy.

W 55. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Minos Gouras z FC Saarbrücken. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Fanol Përdedaj.

W 56. minucie Aygün Yildirim zastąpił Patricka Schikowskiego. W tej samej minucie w drużynie Verlu 1924 doszło do zmiany. Leandro Putaro wszedł za Juliana Schwermanna. Po chwili trener Verlu 1924 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Justin Eilers, a murawę opuścił Sven Köhler. Justin Eilers bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach.

A trener FC Saarbrücken wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maurice'a Deville'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nicklas Shipnoski. Między 67. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Saarbrücken: Tobias Jänicke, Julian Günther-Schmidt, Luca Kerber, na ich miejsce weszli: Lukas Schleimer, Markus Mendler, Sebastian Bösel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christophera Lannerta, Zlatka Janjicia zajęli: Patrick Choroba, Sascha Korb. W 77. minucie kartkę dostał Patrick Schikowski, piłkarz gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Justin Eilers. Bramka padła po podaniu Larsa Ritzki.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Daniel Batz
50′ 78′ Christopher Lannert
Jayson Breitenbach
56′ Julian Schwermann
Tobias Jänicke67′
19′ (samob.) 65′ Sven Köhler
Mario Müller46′
Mehmet Alp Kurt
Luca Kerber74′
Kasim Rabihic
Nicklas Shipnoski67′
78′ Zlatko Janjić
Julian Günther-Schmidt73′
56′ Aygün Yildirim
Minos Gouras  11′, 55′
Till Brinkmann
Jannick Theißen
78′ Patrick Choroba
Boné Uaferro
Yannick Langesberg
Sebastian Bösel74′
78′ Sascha Korb
Markus Mendler73′
65′  88′ Justin Eilers
Fanol Përdedaj46′
56′ Leandro Putaro
Lukas Schleimer67′
56′ 77′ Patrick Schikowski
Maurice John Deville67′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Verlu 1924 przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.