SC Verl 1924 - 1. FC Kaiserslautern 1-1 (0-0). Liga niemiecka - 19. kolejka 3. Ligi

W pojedynku 19. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 16 stycznia, jedenastka Verlu 1924 zremisowała z FC Kaiserslautern 1-1 (0-0). Mecz odbył się na SPORTCLUB Arena.

M. Pourié 61'

Drużyna Verlu 1924 bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóstą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Adam Hlouszek z FC Kaiserslautern (”FCK”). Była to 30. minuta spotkania.

Na drugą połowę jedenastka Verlu 1924 wyszła w zmienionym składzie, za Saschę Korb wszedł Mael Corboz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ”FCK” w 61. minucie spotkania, gdy Marvin Pourié strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Philipp Hercher.

W 64. minucie Patrick Schikowski zastąpił Aygüna Yildirima. W 66. minucie kartką został ukarany Mehmet Kurt, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Verlu 1924 doszło do zmiany. Matthias Haeder wszedł za Yannicka Langesberga.

Bramkarz ”FCK” wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 81. minucie gola wyrównującego strzelił Berkan Taz. W zdobyciu bramki pomógł Mael Corboz.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Philipp Hercher
72′ Yannick Langesberg
Marlon Ritter90′
64′ Patrick Schikowski
Jean Zimmer85′
46′ Sascha Korb
Hikmet Çiftçi87′
 81′ Berkan Taz
Daniel Patrick Hanslik
66′ Mehmet Alp Kurt
Alexander Winkler
46′ Mael Corboz
Anil Aydin90′
72′ Matthias Haeder
Anas Bakhat87′
Julian Schwermann
Anil Gözütok85′
64′ Aygün Yildirim
Elias Huth

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.