SC Paderborn 07 - VfL Osnabrück 2-2 (1-1). Liga niemiecka - 30. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 30. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 21 kwietnia, jedenastka SC Paderborn zremisowała z VfL Osnabrueck 2-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Benteler-Arena.

M. Heider 84'

Zespół VfL Osnabrueck przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna SC Paderborn wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy VfL Osnabrueck nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Christian Santos. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, drużyna SC Paderborn doprowadziła do remisu. Gola strzelił Dennis Srbeny. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Maximilian Thalhammer.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Maximilianowi Thalhammerowi z zespołu gospodarzy. Była to 43. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka VfL Osnabrueck wyszła w zmienionym składzie, za Christiana Santosa wszedł Jay-Roy Grot. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom VfL Osnabrueck: Lukasowi Gugganigowi w 56. i Bashkimowi Ajdiniemu w 58. minucie.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole VfL Osnabrueck doszło do zmiany. Kevin Wolze wszedł za Kena Reichela. W 63. minucie David Blacha został zastąpiony przez Ulricha Bapoha. W 64. minucie w drużynie VfL Osnabrueck doszło do zmiany. Etienne Amenyido wszedł za Jaya-Roya Grota.

W tej samej minucie trener SC Paderborn postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Christopher Antwi-Adjej, a murawę opuścił Chris Führich. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Ulricha Bapoha, piłkarza gości. A trener VfL Osnabrueck wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Heidera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ulrich Bapoh. Posunięcie trenera było słuszne. Marca Heidera zdobył dającą prowadzenie bramkę w 84. minucie spotkania.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę VfL Osnabrueck przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Marc Heider. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kevin Wolze.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Marco Terrazzino, Kai Pröger, a na ich miejsce weszli Julian Justvan, Kangni Ananou. W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Christopherowi Antwiemu-Adjejowi z SC Paderborn.

Drużyna SC Paderborn wyrównała wynik meczu. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Kai Pröger. Asystę przy golu zaliczył Svante Ingelsson.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Timowi Beermannowi z jedenastki gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Philip Kühn
85′ Kangni Frederic Ananou
Bashkim Ajdini58′
85′ Julian Justvan
Brian Henning
43′ 64′ Maximilian Thalhammer
David Blacha63′
74′ Sven Michel
Ken Reichel62′
Ron Schallenberg
Ulrich Taffertshofer
 24′ Dennis Srbeny
Sebastian Kerk
64′ Chris Führich
Christian Robert Santos Kwasniewski  14′ 46′
Jannik Huth
Moritz Nicolas
74′ Chadrac Akolo Ababa
Konstantin Engel
Soufian El-Faouzi
Kevin Wolze62′
Marcel Heller
Ulrich Bapoh Luic63′ 68′ 78′
64′ Svante Ulf Ingel Ingelsson
Maurice Michael Multhaup
85′  89′ Kai Pröger
Etienne Amenyido64′
85′ Marco Terrazzino
Jay-Roy Grot46′ 64′
64′ 87′ Christopher Antwi-Adjej
Marc Heider78′  84′
Prince-Osei Owusu
Sebastian Müller

Przewaga zespołu SC Paderborn w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom VfL Osnabrueck przyznał cztery.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.