SC Paderborn 07 - Kieler SV Holstein 1900 1-1 (1-1). Liga niemiecka - 18. kolejka 2. Bundesligi

27 stycznia na Benteler-Arena odbyło się spotkanie 18. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SC Paderborn i Kieler Holstein. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

M. Komenda 15'

Zespół Kieler Holstein bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół gospodarzy trafił do bramki rywala. W drugiej minucie Chris Führich dał prowadzenie swojej jedenastce. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Sven Michel.

W 14. minucie sędzia pokazał kartkę Jamilu Collinsowi, zawodnikowi SC Paderborn.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 15. minucie bramkę wyrównującą zdobył Marco Komenda.

W 39. minucie za Johannesa van den Bergha wszedł Mikkel Kirkeskov. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Marco Komenda z Kieler Holstein. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Kieler Holstein wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joshuę Meesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fabian Reese. W 57. minucie w zespole Kieler Holstein doszło do zmiany. Janni-Luca Serra wszedł za Niklasa Hauptmanna.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Fin Bartels z drużyny gości. Była to 71. minuta meczu. Niedługo później trener SC Paderborn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Marco Terrazzino, a murawę opuścił Chris Führich. W drugiej połowie nie padły gole.

Marco Komenda  15′ 41′
14′ Jamilu Collins
Johannes van den Bergh39′
80′ Dennis Srbeny
Alexander Mühling
Maximilian Thalhammer
Fabian Reese56′
Ron Schallenberg
Fin Bartels71′
 2′ 72′ Chris Führich
Niklas Hauptmann57′
87′ Sven Michel
Jonas Meffert
87′ Christopher Antwi-Adjej
Phil Neumann
87′ Marcel Heller
Ahmet Metin Arslan
87′ Svante Ingelsson
Joshua Mees56′ 81′
80′ Julian Justvan
Benjamin Girth
Prince-Osei Owusu
Finn-Dominik Porath81′
72′ Marco Terrazzino
Janni-Luca Serra57′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze SC Paderborn obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.