SC Paderborn 07 - FC Erzgebirge Aue 2-1 (1-1). Liga niemiecka - 15. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 15. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 10 stycznia, jedenastka SC Paderborn wygrała z Erzgebirge Aue 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Benteler-Arena.

F. Krüger 6'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków jedenastka SC Paderborn wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Sven Michel. Przy strzeleniu gola asystował Maximilian Thalhammer.

Piłkarze Erzgebirge Aue otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W szóstej minucie bramkę wyrównującą zdobył Florian Krüger. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jan Hochscheidt.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SC Paderborn: Ronowi Schallenbergowi w 15. i Sebastianowi Schonlauowi w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół SC Paderborn przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Julian Justvan dał prowadzenie swojej drużynie.

W 67. minucie Jan Hochscheidt został zmieniony przez Calogera Rizzuta. Chwilę później trener SC Paderborn postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Juliana Justvana. Na boisko wszedł Svante Ingelsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Svante Ingelsson z SC Paderborn.

W 80. minucie w zespole SC Paderborn doszło do zmiany. Christopher Antwi-Adjej wszedł za Chrisa Führicha. A kibice Erzgebirge Aue nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dimitrija Nazarova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Steve Breitkreuz. Między 88. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy SC Paderborn: Dennis Srbeny, Maximilian Thalhammer, na ich miejsce weszli: Prince-Osei Owusu, Aristote Nkaka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pascala Testroeta, Bena Zolinskiego zajęli: Philipp Zulechner, Antonio Jonjic.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkę dostał Philipp Riese, piłkarz Erzgebirge Aue. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Sören Gonther
45′ Sebastian Schonlau
Florian Ballas
Chima Okoroji
John-Patrick Strauß
 57′ 71′ Julian Justvan
Clemens Fandrich
88′ Maximilian Thalhammer
Ben Zolinski90′
15′ Ron Schallenberg
Jan Hochscheidt67′
80′ Chris Führich
Philipp Riese90′
88′ Dennis Srbeny
Pascal Testroet90′
 3′ Sven Michel
Louis Samson
80′ Christopher Antwi-Adjej
Tom Baumgart
Marcel Heller
Ognjen Gnjatić
71′ 72′ Svante Ingelsson
Antonio Jonjic90′
88′ Aristote Nkaka Bazunga
Calogero Rizzuto67′
88′ Prince-Osei Owusu
Dimitrij Nazarov84′
Marco Terrazzino
Philipp Zulechner90′

Zespół SC Paderborn zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów, trzy razy obijał słupki bramki jedenastki Erzgebirge Aue.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Erzgebirge Aue przyznał jedną.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.