SC Freiburg II - SC Verl 1924 3-2 (3-1). Liga niemiecka - 13. kolejka 3. Ligi

W starciu 13. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 23 października, zespół SC Freiburg II wygrał z Verlem 1924 3-2 (3-1). Mecz na Möslestadion we Fryburgu Bryzgowijskim obejrzało 900 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patricka Schikowskiego występującego w Verlu 1924.

13. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-10-23 14:00 | Stadion: Möslestadion | Widzów: 900 | Arbiter: Richard Hempel
L. Putaro 59'

Jedenastka SC Freiburg II przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy SC Freiburg II otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Daniels Ontužāns. Przy strzeleniu gola pomagał Enzo Leopold.

Prawie natychmiast Lukas Petkov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Verlu 1924, strzelając gola w 20. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Freiburg II w 37. minucie spotkania, gdy Yannik Engelhardt zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sascha Risch.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 41. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Maximilian Rosenfelder. Asystę przy golu zaliczył Julius Tauriainen.

Na drugą połowę jedenastka Verlu 1924 wyszła w zmienionym składzie, za Olivera Schmitta, Maela Corboza, Cottrella Ezekwema weszli Pascal Steinwender, Vinko Sapina, Lasse Jürgensen. Między 49. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Zawodnicy Verlu 1924 odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie wynik ustalił Leandro Putaro. Bramka padła po podaniu Lukasa Petkova.

W 63. minucie za Danielsa Ontužānsa wszedł Emilio Kehrer. W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Lukasowi Petkovowi z zespołu gości. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w drużynie SC Freiburg II doszło do zmiany. Philipp Treu wszedł za Patricka Kammerbauera.

Trener SC Freiburg II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Larsa Kehla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Enzo Leopold. Trener Verlu 1924 postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Juliana Schwermanna i na pole gry wprowadził napastnika Mahira Sağlıka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w drużynie Verlu 1924 za Lukasa Petkova wszedł Maximilian Franke, a w zespole SC Freiburg II Sascha Risch zmienił Claudia Kammerknechta.

W 89. minucie kartką został ukarany Yannik Engelhardt, piłkarz gospodarzy. Zespołowi Verlu 1924 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny SC Freiburg II.

Niclas Thiede
 41′ Maximilian Rosenfelder
Christopher Lannert56′
Tan-Kenneth Jerico Leka-Schmidt
Steffen Schäfer53′
Sandrino Braun-Schumacher
Cottrell Ezekwem46′
 37′ 89′ Yannik Engelhardt
Luca Stellwagen
Julius Mikael Tauriainen
Tom Baack
88′ Sascha Risch
Julian Schwermann82′
Robert Wagner
Mael Corboz46′
77′ Patrick Kammerbauer
Lukas Emanuel Petkov  20′ 76′ 88′
77′ Enzo Leopold
Leandro Putaro  59′
 16′ 63′ Daniels Ontužāns
Oliver Issa Schmitt46′
Niklas Sauter
Robin Brüseke
Maximilian Solomon Dietz
Lasse Jürgensen46′
88′ Claudio Matthias Kammerknecht
Nico Ochojski
Jordy Makengo Basambundu
Emanuel Mirchev
77′ Philipp Treu
Vinko Sapina46′
77′ Lars Kehl
Maximilian Franke88′
Alexander Fabian Bazdrigiannis
Mahir Sağlık82′
Guillaume Ronan Furrer
Patrick Schikowski
63′ Emilio Kehrer
Pascal Steinwender46′ 49′

Zawodnicy SC Freiburg II dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka SC Freiburg II w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.