Rot-Weiss Essen - Kieler SV Holstein 1900 0-3 (0-2). Puchar Niemiec

3 marca na Stadionie Essen odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Rot-Weiss Essen a Kieler Holstein. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Kieler Holstein 3-0, który wywalczył awans.

J. Mees 90'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Dennis Grote z zespołu gospodarzy. Była to 24. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kieler Holstein w 26. minucie spotkania, gdy Alexander Mühling zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Kieler Holstein, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Janni-Luca Serra. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Fin Bartels.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie Finn-Dominik Porath zastąpił Fabiana Reese'a. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Rot-Weiss Essen doszło do zmiany. Cedric Harenbrock wszedł za Kevina Grunda.

Po chwili trener Kieler Holstein postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Mikkela Kirkeskova. Na boisko wszedł Marco Komenda, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Rot-Weiss Essen: Jonas Hildebrandt, Oğuzhan Kefkir, Dennis Grote, Isaiah Young, na ich miejsce weszli: Felix Backszat, Steven Lewerenz, Marcel Platzek, Joshua Endres. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fina Bartelsa, Alexandra Mühlinga zajęli: Joshua Mees, Niklas Hauptmann.

Dopiero w drugiej połowie Joshua Mees wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kieler Holstein, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Niklas Hauptmann.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Ioannis Gelios
70′ Jonas Hildebrandt
Jannik Dehm
Daniel Heber
Simon Lorenz
Felix Herzenbruch
Hauke Wahl
61′ Kevin Grund
Mikkel Kirkeskov Andersen68′
Alexander Hahn
Alexander Mühling  26′ (k.) 88′
24′ 78′ Dennis Grote
Finn-Dominik Porath58′
79′ Isaiah Ahmad Young
Fin Bartels87′
70′ Oğuzhan Kefkir
Phil Neumann
70′ Felix Backszat
Ahmet Metin Arslan
61′ Cedric Harenbrock
Niklas Hauptmann88′
79′ Joshua Endres
Joshua Mees87′  90′
70′ Steven Lewerenz
Benjamin Girth
78′ Marcel Platzek
Fabian Reese58′

Sędzia nie ukarał zawodników Kieler Holstein żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Kieler Holstein w drugiej połowie wymienił czterech graczy.