RB Lipsk - VfL Wolfsburg 2-0 (0-0). Puchar Niemiec

3 marca na Red Bull Arena w Lipsku odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami RB Lipsk a Vfl Wolfsburg. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem RB Lipsk 2-0, który wywalczył awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

Hwang Hee-Chan 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół RB Lipsk wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 26. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom RB Lipsk i jedną drużynie przeciwnej.

W 26. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Wout Weghorst nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości. W 34. minucie kartkę dostał Maxence Lacroix, piłkarz Vfl Wolfsburg. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna RB Lipsk wyszła w zmienionym składzie, za Vilmosa Orbana wszedł Amadou Haidara. W 61. minucie Justin Kluivert został zmieniony przez Alexandra Soerlotha.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RB Lipsk w 63. minucie spotkania, gdy Yussuf Yurary zdobył pierwszą bramkę. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Alexander Soerloth.

Niedługo później trener RB Lipsk postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Olma wszedł Benjamin Henrichs, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W 84. minucie w jedenastce RB Lipsk doszło do zmiany. Hwang Hee-Chan wszedł za Christophera Nkunku. Trener Vfl Wolfsburg postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Xavera Schlagera i na pole gry wprowadził napastnika Bartosza Białka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Hwang Hee-Chan.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Melingo Kevin Mbabu
46′ Vilmos Tamás Orban
Maxence Lacroix34′
Dayotchanculle Upamecano
John Brooks
Lukas Klostermann
Paulo Otavio Rosa Silva5′
20′ Kevin Kampl
Xaver Schlager85′
61′ Justin Kluivert
Ridle Bote Baku72′
26′ 84′ Christopher Nkunku
Renato Steffen71′
Tyler Adams
Maximilian Arnold
21′ 80′ Daniel Olmo Carvajal
Yannick Gerhardt72′
 63′ 80′ Yussuf Yurary Poulsen
Wout Weghorst 26′ (k.)
Josep Martínez Riera
Pavao Pervan
80′ Benjamin Henrichs
Marin Pongracic
Ibrahima Konaté
Josip Brekalo71′
46′ Amadou Haidara
Josuha Guilavogui
Lazar Samardžić
Admir Mehmedi
80′ Emil Forsberg
Maximilian Philipp72′
84′  88′ Hee-Chan Hwang
João Victor Santos Sa72′
Hugo Novoa Ramos
Bartosz Białek85′
61′ Alexander Soerloth
Daniel Ginczek

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom RB Lipsk, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół ”Wilków” w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.