RB Lipsk - VfL Bochum 1848 4-0 (2-0). Puchar Niemiec

3 lutego na Red Bull Arena w Lipsku odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami RB Lipsk a VfL Bochum. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem RB Lipsk 4-0, który wywalczył awans.

Y. Poulsen 66',75'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie Amadou Haidara dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Marcel Sabitzer.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom VfL Bochum: Erhanowi Mašoviciowi w 24. minucie i Patrickowi Drewesowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RB Lipsk w 45. minucie spotkania, gdy Marcel Sabitzer strzelił z karnego drugiego gola.

Na drugą połowę drużyna RB Lipsk wyszła w zmienionym składzie, za Lazara Samardžicia wszedł Hwang Hee-Chan. Także zespół VfL Bochum wyszedł w zmienionym składzie, za Erhana Mašovicia wszedł Yussif Chibsah. W 60. minucie kartkę otrzymał Angeliño z zespołu gospodarzy.

W 61. minucie Thomas Eisfeld został zmieniony przez Roberta Zulja. W tej samej minucie Gerrit Holtmann został zmieniony przez Herberta Bockhorna, a za Miloša Pantovicia wszedł na boisko Simon Zoller, co miało wzmocnić drużynę VfL Bochum. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukasa Klostermanna na Nordiego Mukiele'a oraz Christophera Nkunku na Daniela Olma. W 63. minucie kartką został ukarany Danilo Soares, piłkarz gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Yussuf Yurary wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Daniel Olmo.

W 74. minucie w jedenastce RB Lipsk doszło do zmiany. Joscha Wosz wszedł za Marcela Sabitzera.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Yussuf Yurary z RB Lipsk. Asystę przy bramce zanotował Angeliño.

W 76. minucie Yussuf Yurary został zmieniony przez Alexandra Soerlotha, co miało wzmocnić zespół RB Lipsk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silvère'a Ganvoulę na Somę Novothny. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yussifa Chibsaha z VfL Bochum, a w 88. minucie Hwang Hee-Chana z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Patrick Drewes45′
65′ Lukas Manuel Klostermann
Danilo Teodoro Soares63′
46′ Lazar Samardžić
Anthony Losilla
 10′ Amadou Haïdara
Miloš Pantović61′
60′ José Ángel Esmoris Tasende
Gerrit Holtmann61′
 45′ (k.) 74′ Marcel Sabitzer
Erhan Mašović24′ 46′
 66′, 75′ 76′ Yussuf Yurary Poulsen
Thomas Eisfeld61′
65′ Christopher Nkunku
Silvère Ganvoula M'boussy86′
Josep Martínez Riera
Paul Grave
Philipp Tschauner
Herbert Bockhorn61′
65′ Nordi Mukiele Mulere
Maxim Leitsch
Dayotchanculle Oswald Upamecano
Yussif Raman Chibsah46′ 87′
46′ 88′ Hee-Chan Hwang
Robert Žulj61′
65′ Daniel Olmo Carvajal
Luis Hartwig
74′ Joscha Wosz
Soma Zsombor Novothny86′
Hugo Novoa Ramos
Tom Weilandt
76′ Alexander Soerloth
Simon Zoller61′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom RB Lipsk, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.