Puchar Niemiec: Werder Brema - 1. FC Heidenheim 1846 4-1 (4-1)

30 października na wohninvest WESERSTADION w Bremie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Werderu a FC Heidenheim. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Werderu 4-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 38,663 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2019-10-30 18:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Widzów: 38663 | Arbiter: D. Schlager
M. Schnatterer 45'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Werderu (”Zielono-Biali”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Milot Rashica. Asystę zanotował Philipp Bargfrede.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Werderu w 11. minucie spotkania, gdy Leonardo Bittencourt strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Joshua Sargent.

Niedługo później Davy Klaassen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Werderu, strzelając kolejnego gola w 18. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Maximiliana Eggesteina.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 41. minucie pokonał bramkarza Marco Friedl. Przy zdobyciu bramki pomagał Davy Klaassen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marcowi Friedlowi z Werderu. Była to 45. minuta starcia. W pierwszej minucie doliczonego czasu bramkę pocieszenia zdobył z rzutu karnego Marc Schnatterer. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Na drugą połowę jedenastka FC Heidenheim wyszła w zmienionym składzie, za Sebastiana Griesbecka, Davida Ottę weszli Jonas Föhrenbach, Stefan Schimmer. Także zespół Werderu wyszedł w zmienionym składzie, za Leonarda Bittencourta wszedł Johannes Eggestein. W 58. minucie kartkę dostał Philipp Bargfrede, piłkarz ”Zielono-Białych”.

W 68. minucie Philipp Bargfrede zastąpił Yuyę Osakę. W tej samej minucie Niklas Dorsch został zmieniony przez Merveille Biankadiego, co miało wzmocnić jedenastkę FC Heidenheim. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milota Rashicę na Benjamina Gollera. W 82. minucie sędzia przyznał kartkę Yui Osace z drużyny gospodarzy.

Vitus Eicher
 41′ 45′ Marco Friedl
Niklas Bernd Dorsch68′
 6′ 74′ Milot Rashica
Sebastian Griesbeck46′
58′ 68′ Philipp Bargfrede
Konstantin Kerschbaumer
 11′ 46′ Leonardo Bittencourt
Marc Schnatterer  45′ (k.)
Maximilian Eggestein
Norman Theuerkauf
 18′ Davy Klaassen
Arne Feick
74′ Benjamin Goller
Jonas Föhrenbach46′
Nuri Sahin
Robert Strauss
46′ Johannes Eggestein
Merveille Biankadi68′
68′ 82′ Yuya Osako
Maurice Multhaup
Nick Woltemade
Tim Kleindienst

Stefan Schimmer46′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu ”Zielono-Białych”, który potrzebował tylko siedmiu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast ”Zielono-Białym” pokazał trzy żółte.