Puchar Niemiec: VSG Altglienicke - 1. FC Koeln 0-6 (0-3)

12 września na RheinEnergieStadion w Kolonii odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami VSG Altglienicke a FC Koeln. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Koeln 6-0, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 300 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2020-09-12 15:30 | Stadion: RheinEnergieStadion | Widzów: 300 | Arbiter: M. Thomsen
D. Drexler 85'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Koeln w 17. minucie spotkania, gdy Jonas Hector zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Między 26. a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom VSG Altglienicke i jedną drużynie przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy w drużynie FC Koeln doszło do zmiany. Marco Höger wszedł za Benna Schmitza.

Zespół VSG Altglienicke ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie wynik na 0-2 podwyższył Elvis Rexhbecaj. Asystę przy bramce zaliczył Jonas Hector.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy trzeciego gola dla zespołu gości strzelił Rafael Czichos. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Salih Özcan.

W 44. minucie sędzia ukarał kartką Tima Häußlera, piłkarza gospodarzy.

Drugą połowę drużyna VSG Altglienicke rozpoczęła w zmienionym składzie, za Christophera-Lennona Skodę, Johannesa Manskego weszli Nicola Jürgens, Tugay Uzan. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Philipp Zeiger z VSG Altglienicke. Była to 55. minuta meczu.

W 63. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Elvis Rexhbecaj z FC Koeln. W 68. minucie za Tugaya Uzana wszedł Michael-Junior Czyborra.

Prawie natychmiast Salih Özcan wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Koeln, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie spotkania. Asystę zaliczył Elvis Rexhbecaj.

Między 69. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Koeln: Jannes-Kilian Horn, Rafael Czichos, Salih Özcan, Jonas Hector, na ich miejsce weszli: Noah Katterbach, Sebastiaan Bornauw, Tim Lemperle, Kingsley Ehizibue. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce René Pütta, Dennisa Lemkego zajęli: Jan-Philipp Binias, Paul Manske.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Koeln w 85. minucie spotkania, gdy Dominick Drexler zdobył szóstą bramkę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-6.

Rafael Czichos  43′ 71′
44′ Tim Häußler
Jannes-Kilian Horn71′
75′ Dennis Lemke
Jorge Meré Pérez
69′ René Pütt
Benno Schmitz30′
55′ Philipp Zeiger
Elvis Rexhbecaj  36′, 63′
Patrick Breitkreuz
Dominick Drexler  85′
28′ Tolcay Ciğerci
Jan Thielmann
Linus Niklas Martin Meyer
Jonas Hector  17′ (k.) 26′ 77′
26′ 46′ Christopher-Lennon Skoda
Salih Özcan  68′ 77′
46′ Johannes Manske
Ellyes Skhiri
Jonathan Dunkel
Ron-Robert Zieler
Julian Knoll
Sebastiaan Bornauw71′
68′ Michael-Junior Czyborra
Sava-Arangel Cestic
75′ Paul Manske
Kingsley Ehizibue77′
69′ Jan-Philipp Binias
Noah Katterbach71′
Emir Can Gencel
Christian Clemens
46′ Nicola Jürgens
Marco Höger30′
Christopher Quiring
Tim Lemperle77′
46′ 68′ Tugay Uzan
Jhon Andrés Córdoba Copete

Jedenastka FC Koeln była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Drużyna VSG Altglienicke zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Koeln pokazał jedną.