Puchar Niemiec: TSV 1860 Monachium - Eintracht Frankfurt 1-2 (0-0)

12 września na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbył się mecz rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami TSV Monachium a Eintrachtu Frankfurt. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2-1, który wywalczył awans.

Niemcy - Puchar Niemiec
2020-09-12 15:30 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: M. Petersen
B. Dost 56'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 starć zespół Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) wygrał 16 razy i zanotował tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Quirin Moll z TSV Monachium. Była to 19. minuta spotkania.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Eintrachtu Frankfurt otworzyli wynik. W 51. minucie dającego prowadzenie gola dla jedenastki ”Orły” strzelił André Silva. Przy strzeleniu gola pomagał Bas Dost.

Prawie natychmiast Bas Dost wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eintrachtu Frankfurt, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie meczu. Asystę zanotował André Silva.

W 60. minucie Dennis Erdmann został zastąpiony przez Daniela Weina. W tej samej minucie w drużynie TSV Monachium doszło do zmiany. Richard Neudecker wszedł za Fabiana Greilingera. W 70. minucie arbiter przyznał kartkę Davidowi Abrahamowi z jedenastki gości.

W tej samej minucie trener Eintrachtu Frankfurt postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Stevena Zubera wszedł Timothy Chandler, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w jedenastce Eintrachtu Frankfurt doszło do zmiany. Djibril Sow wszedł za Sebastiana Rodego. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Danielowi Weinowi, piłkarzowi gospodarzy. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Phillipp Steinhart.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Kevin Trapp
60′ Dennis Erdmann
David Ángel Abraham70′
Stephan Salger
Martin Hinteregger
 78′ (k.) Phillipp Steinhart
Obite Evan N'Dicka
Marius Willsch
Danny Vieira da Costa
Dennis Dressel
Daichi Kamada80′
19′ Quirin Moll
Dominik Kohr82′
Erik Tallig
Sebastian Rode70′
60′ Fabian Greilinger
Almamy Touré
60′ 73′ Daniel Wein
Aymen Barkok80′
Marco Mannhardt
Timothy Chandler70′
60′ Richard Neudecker
Stefan Ilsanker82′
Matthew Durrans
Djibril Sow70′
Johann Ngounou Djayo
Gonçalo Mendes Paciencia

Zespół Eintrachtu Frankfurt był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast ”Orły” przyznał jedną.

Drużyna TSV Monachium w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.