Reklama

Reklama

Puchar Niemiec: SV Waldhof Mannheim 07 - SC Freiburg 1-2 (0-1)

13 września na Carl-Benz-Stadion w Mannheimie odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Waldhofu a SC Freiburg. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem SC Freiburg 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 460 widzów.

13 września na Carl-Benz-Stadion w Mannheimie odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Waldhofu  a SC Freiburg. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem SC Freiburg 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 460 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół SC Freiburg wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Freiburg w 19. minucie spotkania, gdy Kwon Chang-Hoon strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Nils Petersen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SC Freiburg.

Drugą połowę drużyna SC Freiburg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yannika Keitla wszedł Carlo Boukhalfa.

Reklama

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 57. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dominik Martinović. Asystę przy golu zanotował Jan-Hendrik Marx.

W 60. minucie Kwon Chang-Hoon został zmieniony przez Lucasa Hölera. W 63. minucie w drużynie Waldhofu doszło do zmiany. Joseph Boyamba wszedł za Jana-Hendrika Marksa. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce SC Freiburg doszło do zmiany. Roland Sallai wszedł za Nilsa Petersena.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę SC Freiburg przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Schmid.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Waldhofu doszło do zmiany. Benedict dos Santos wszedł za Rafaela Garcię. Po chwili trener SC Freiburg postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jonathana Schmida wszedł Lukas Kübler, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie SC Freiburg utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Vincenzo Grifo został zmieniony przez Ermedina Demirovicia, co miało wzmocnić zespół SC Freiburg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antona-Leandra Donkora na Mohameda Gouaidę.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku kartki otrzymał Arianit Ferati z Waldhofu oraz Christian Guenter z jedenastki gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka SC Freiburg w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL