Puchar Niemiec: SV Todesfelde 1928 - VfL Osnabrück 0-1 (0-0)

12 września odbył się mecz rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami SV Todesfelde 1928 a VfL Osnabrueck. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem VfL Osnabrueck 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 500 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

S. Klaas 77'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut drużyna VfL Osnabrueck zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu SV Todesfelde 1928 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Christian Rave z drużyny SV Todesfelde 1928. Była to 32. minuta spotkania.

Drugą połowę zespół VfL Osnabrueck rozpoczął w zmienionym składzie, za Briana Henninga wszedł Niklas Schmidt. Trener VfL Osnabrueck postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Luca Ihorsta. Na boisko wszedł Christian Santos, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Marc Heider został zmieniony przez Etienne Amenyida. W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy SV Todesfelde 1928: Marco Pajonk, Rafael Krause, a na ich miejsce weszli Morten Liebert, Til Weidemann.

Jedenastce VfL Osnabrueck w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już 13 celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Sebastian Klaas. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christian Santos.

Między 79. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy SV Todesfelde 1928: Emanuel-Fernando Bento, Niklas Stehnck, Christian Rave, na ich miejsce weszli: Dennis Studt, Sören Gelbrecht, Yannick Chaumont. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sebastiana Kerka, Kena Reichela zajęli: Sven Köhler, Adam Sušac. W doliczonej trzeciej minucie meczu kartkę obejrzał Dennis Studt z SV Todesfelde 1928.

Timo Beermann
32′ 87′ Christian Rave
David Blacha
81′ Niklas Stehnck
Brian Henning46′
74′ Morten Liebert
Moritz Heyer
80′ Emanuel-Fernando Bento
Sebastian Reinhard Klaas  77′
Henrik Sirmais
Luc Ihorst61′
74′ Til Weidemann
Marc Heider61′
Finn-Niklas Kornath
Moritz Nicolas
87′ Yannick Chaumont
Konstantin Engel
81′ Sören Gelbrecht
Maurice Multhaup
74′ Rafael Krause
Niklas Schmidt46′
74′ Marco Pajonk
Etienne Amenyido61′
80′ 90′ Dennis Studt
Christian Robert Santos Kwasniewski61′

Zespół VfL Osnabrueck był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy VfL Osnabrueck żadną kartką, natomiast zawodnikom SV Todesfelde 1928 pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.