Puchar Niemiec: SV Darmstadt 1898 - Karlsruher SC 0-1 (0-0)

29 października na Merck-Stadionie am Böllenfalltor odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami SV Darmstadt a Karlsruher SC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Karlsruher SC 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 11,240 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2019-10-29 20:45 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Widzów: 11240 | Arbiter: F. Badstübner
SV Darmstadt 1898
Karlsruher SC
0
1
P. Hofmann 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Karlsruher SC wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Manuel Stiefler z zespołu gości. Była to 22. minuta pojedynku.

Trener SV Darmstadt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Marcela Hellera. Na boisko wszedł Marvin Mehlem, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie Choi Kyoung-Rok zastąpił Marca Lorenza.

Mimo że jedenastka Karlsruher SC nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 88 ataków oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na pięć minut przed zakończeniem starcia bramkę zdobył Philipp Hofmann. Sytuację bramkową stworzył Anton Fink.

Chwilę później trener Karlsruher SC postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Antona Finka wszedł Christoph Kobald, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Karlsruher SC utrzymać prowadzenie. W doliczonej drugiej minucie spotkania w jedenastce Karlsruher SC doszło do zmiany. Burak Çamoglu wszedł za Manuela Stieflera.

Marco Thiede
61′ Marcel Heller
Kyoung-Rok Choi75′
85′ Mathias Honsak
Lukas Fröde
Tobias Kempe
Manuel Stiefler22′ 90′
Guðlaugur Victor Pálsson
Marvin Wanitzek
78′ Fabian Schnellhardt
Burak Can Çamoglu90′
61′ Marvin Mehlem
Alexander Groiß
78′ Seung-Ho Paik
Marc Lorenz75′
85′ Tim Skarke
Martin Röser
Erich Berko
Dominik Kother
Ognjen Ožegović
Marvin Pourié

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników SV Darmstadt żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.