Puchar Niemiec: SV 07 Elversberg - FC St. Pauli 4-2 (2-1)

13 września na URSAPHARM-Arena an der Kaiserlinde w Spiesen-Elversberg odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami SV Elversberg a FC St. Pauli. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem SV Elversberg 4-2, który wywalczył awans. Pojedynek obejrzało 500 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2020-09-13 15:30 | Stadion: URSAPHARM-Arena an der Kaiserlinde | Widzów: 500 | Arbiter: T. Gerach
R. Benatelli 78'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Marvin Knoll. Sytuację bramkową stworzył Leart Paqarada.

Drużyna SV Elversberg otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 16. minucie Luca Schnellbacher wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Isry Suera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Elversberg w 26. minucie spotkania, gdy Patryk Dragon zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Eros Dacaj.

W 36. minucie w jedenastce FC St. Pauli doszło do zmiany. Jannes Wieckhoff wszedł za Marvina Sengera. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę dostał Sebastian Ohlsson z FC St. Pauli.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 48. minucie pokonał bramkarza Robin Fellhauer. Asystę przy golu zaliczył Sinan Tekerci.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC St. Pauli: Maksowi Dittgenowi w 57. i Borysowi Tashchemu w 59. minucie. W 60. minucie Marvin Knoll został zastąpiony przez Simona Makienoka. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Rico Benatelli, Rodrigo Zalazar, a na ich miejsce weszli Afeez Aremu, Leart Paqarada.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Maurice'owi Neubauerowi, zawodnikowi gospodarzy.

Niedługo później Luca Schnellbacher wywołał eksplozję radości wśród kibiców SV Elversberg, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie spotkania. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Isra Suero.

W 68. minucie w zespole SV Elversberg doszło do zmiany. Luca Dürholtz wszedł za Manuela Feila. W 73. minucie karnego dla SV Elversberg nie wykorzystał Isra Suero strzelając obok bramki. W 75. minucie Borys Tashchy został zmieniony przez Lukasa Daschnera, co miało wzmocnić jedenastkę FC St. Pauli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Schnellbacher na Thomasa Gösweinera.

Piłkarze FC St. Pauli odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 12 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Rico Benatelli. Asystę zanotował Sebastian Ohlsson.

Chwilę później trener SV Elversberg postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sinana Tekerciego wszedł Fabian Baumgärtel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie SV Elversberg utrzymać prowadzenie. W 82. minucie arbiter pokazał kartkę Kevinowi Conradowi z jedenastki gospodarzy. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Laurin von Piechowski, Lukas Kohler, a na ich miejsce weszli Eros Dacaj, Robin Fellhauer.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-2.

Robin Himmelmann
82′ Kevin Conrad
Christopher Avevor
 48′ 84′ Robin Fellhauer
Sebastian Ohlsson47′
66′ Maurice Neubauer
Leart Paqarada60′
Torben Rehfeldt
Marvin Senger36′
73′ (k.) Israel Suero Fernández
Philipp Ziereis
84′ Eros Dacaj
Max Dittgen57′
 26′ Patryk Kamil Dragon
Afeez Aremu60′
68′ Manuel Feil
Marvin Knoll  7′ 60′
79′ Sinan Philipp Tekerci
Borys Tashchy59′ 75′
 16′, 67′ 78′ Luca Pascal Schnellbacher
Daniel-Kofi Kyereh
Eric Gründemann
Dennis Smarsch
79′ Fabian Baumgärtel
Jannes Luca Wieckhoff36′
Peter Luca Blaß
Rico Benatelli60′  78′
84′ Lukas Kohler
Lukas Daschner75′
68′ Luca Dürholtz
Leon Maximilian Flach
Yannik Haupts
Christian Viet
Theodoros Politakis
Rodrigo Zalazar Martínez60′
84′ Laurin von Piechowski
Ersin Zehir
78′ Thomas Gösweiner
Simon Makienok Christoffersen60′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC St. Pauli pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.