Puchar Niemiec: SSV Ulm 1846 - FC Erzgebirge Aue 2-0 (1-0)

12 września na Donaustadion odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami SSV Ulm 1846 a Erzgebirge Aue. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem SSV Ulm 1846 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 140 widzów.

F. Higl 89'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Thomas Geyer z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSV Ulm 1846 w 37. minucie spotkania, gdy Tobias Rühle zdobył pierwszą bramkę. W 43. minucie kartkę otrzymał Johannes Reichert z SSV Ulm 1846.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSV Ulm 1846.

Na drugą połowę drużyna Erzgebirge Aue wyszła w zmienionym składzie, za Toma Baumgarta wszedł Jan Hochscheidt. W 55. minucie Philipp Zulechner został zastąpiony przez Pascala Testroeta.

Między 57. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej. Między 63. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze SSV Ulm 1846: Tobias Rühle, Ardian Morina, Robin Heußer, na ich miejsce weszli: Felix Higl, Anton Fink, Albano Gashi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ognjena Gnjaticia, Johna-Patricka Straußa zajęli: Erik Majetschak, Sascha Härtel.

Zespół Erzgebirge Aue ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W samej końcówce starcia wynik na 2-0 podwyższył Felix Higl. W zdobyciu bramki pomógł Burak Çoban.

W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia ukarał kartkami Antona Finka, Feliksa Higla z SSV Ulm 1846. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Martin Männel
17′ Thomas Geyer
Florian Ballas60′
Jonas Kehl
Sören Gonther
43′ Johannes Reichert
Tom Baumgart46′
Angelo Rinaldi
Ognjen Gnjatić57′ 63′
76′ Adrian Beck
Philipp Riese89′
86′ Vinko Sapina
Calogero Rizzuto
 37′ 69′ Tobias Rühle
John-Patrick Strauß84′
75′ Ardian Morina
Philipp Zulechner55′
Burak Çoban
Florian Krüger
85′ Robin Heußer
Louis Samson
85′ Albano Gashi
Jan Hochscheidt46′
69′  89′ 90′ Felix Higl
Erik Majetschak63′
Nicolas Jann
Pascal Testroet55′
Lukas Kiefer

Gökalp Kilic

75′ 90′ Anton Fink

Zawodnicy SSV Ulm 1846 dostali w meczu sześć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna SSV Ulm 1846 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.