Puchar Niemiec: Schalke 04 Gelsenkirchen - Bayern Monachium 0-1 (0-1)

3 marca na VELTINS-Arena w Gelsenkirchen odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Schalke 04 a Bayernu Monachium. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bayernu Monachium 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 62,271 widzów.

J. Kimmich 40'

Jedenastka Schalke 04 (”Czeladnicy”) od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Joshua Kimmich dla drużyny Bayernu Monachium (”Bawarczycy”). Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bayernu Monachium.

W 64. minucie Nassim Boujellab został zmieniony przez Benita Ramana. Między 66. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki ”Czeladnikom”.

W 83. minucie Rabbi Matondo został zmieniony przez Ahmeda Kutucu, a za Tima Beckera wszedł na boisko Michael Gregoritsch, co miało wzmocnić zespół ”Czeladników”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Corentina Tolisso na Joshuę Zirkzeego. W drugiej połowie nie padły gole.

Manuel Neuer
87′ Timo Becker
David Alaba
Jonjoe Kenny
Alphonso Davies
66′ Matija Nastasić
Benjamin Pavard
Bastian Oczipka
Philippe Coutinho
Jean-Clair Todibo
Leon Goretzka
64′ Nassim Boujellab
Joshua Kimmich  40′
86′ Weston McKennie
Alcantara Thiago
Alessandro Schöpf
Corentin Tolisso85′
66′ Guido Burgstaller
Thomas Mueller
83′ Rabbi Matondo
Serge Gnabry
Alexander Nübel
Sven Ulreich
Malick Thiaw
Lars Lukas Mai
87′ Michael Gregoritsch
Álvaro Odriozola Arzallus
Amine Harit
Mickaël Cuisance
Levent Mercan
Aginaga Javi Martinez
83′ Ahmed Kutucu
Oliver Batista Meier
64′ 90′ Benito Raman
Jann-Fiete Arp

Leon Dajaku

Joshua Zirkzee85′

Drużyna Bayernu Monachium była w posiadaniu piłki przez 77 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zespół Schalke 04 zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia nie ukarał zawodników Bayernu Monachium żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał cztery żółte.

Drużyna ”Czeladników” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.