Puchar Niemiec: SC Verl 1924 - Kieler SV Holstein 1900 1-1 (1-1,1-1) rzuty karne 8-7

30 października na SPORTCLUB Arena odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Verlu 1924 a Kieler Holstein. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kieler Holstein, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 8-7. Na stadionie stawiło się 5,153 widzów.

J. Serra 13'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Kieler Holstein wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Kieler Holstein otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Janni-Luca Serra. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alexander Mühling.

Między 28. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Verlu 1924 otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu Nico Hecker wyrównał wynik meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Kieler Holstein rozpoczęła w zmienionym składzie, za Philippa Sandera wszedł Finn-Dominik Porath. W 57. minucie Makana Baku zastąpił Emmanuela Iyohę.

Trener Verlu 1924 postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Nica Heckera i na pole gry wprowadził napastnika Exaucé Andzouanę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 80. minucie regulaminowego czasu gry w drużynie Kieler Holstein doszło do zmiany. Salim Khelifi wszedł za Janniego-Lucę Serrę. W drugiej połowie nie padły bramki.

Hauke Wahl
 45′ 73′ Nico Hecker
Jae-Sung Lee
38′ 96′ Mehmet Alp Kurt
Alexander Mühling
105′ Ron Schallenberg
Salih Özcan112′
Jan Schöppner
Philipp Sander38′ 46′
Zlatko Janjić
Janni-Luca Serra  13′ 80′
101′ Aygün Yildirim
Makana Rudi Baku57′
Luis Klante
Dominik Reimann
Yannick Langesberg
Young-Jae Seo
96′ 115′ Daniel Mikic
Stefan Thesker
Sergej Schmik
Darko Todorović
101′ Matthias Haeder
Salim Khelifi80′
Hendrik Lohmar
Michael Eberwein112′
105′ Jannik Schröder
Emmanuel Iyoha57′
73′ Exaucé Andzouana Huglech Yanouch
Lion Lauberbach
Anton Heinz
Finn-Dominik Porath46′

W 112. minucie w jedenastce Kieler Holstein doszło do zmiany. Michael Eberwein wszedł za Saliha Özcana. W piątej minucie przed zakończnieniem dogrywki kartkę dostał Daniel Mikic, piłkarz gospodarzy.

W dogrywce nie padły gole.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepszy okazał się zespół gospodarzy. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 8-7. Największymi pechowcami okazali się: Emmanuel Iyoha, Phil Neumann, którzy nie wykorzystali karnych. Szczęście uśmiechnęło się do Patricka Choroby z drużyny Verlu 1924, który nie wykorzystał karnego, a mimo to jego jedenastka wygrała.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.