Puchar Niemiec: SC Freiburg - 1. FC Union Berlin 1-3 (1-1)

29 października na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami SC Freiburg a FC Union Berlin. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Union Berlin 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 24,000 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2019-10-29 18:30 | Stadion: Schwarzwald-Stadion | Widzów: 24000 | Arbiter: R. Kampka
C. Gentner 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć drużyna SC Freiburg wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie w zespole FC Union Berlin doszło do zmiany. Nicolai Rapp wszedł za Michaela Parensena.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Manuela Schmiedebacha z FC Union Berlin, a w 30. minucie Nica Schlotterbecka z drużyny przeciwnej.

Tymczasem to zawodnicy FC Union Berlin otworzyli wynik. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Joshua Mees. W zdobyciu bramki pomógł Anthony Ujah.

Piłkarze SC Freiburg nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił Robin Koch. Asystę przy bramce zanotował Vincenzo Grifo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 47. minucie kartkę obejrzał Nicolai Rapp z drużyny gości. W 62. minucie za Rolanda Sallaiego wszedł Lucas Höler.

Między 67. a 76. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Union Berlin i jedną drużynie przeciwnej. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce FC Union Berlin doszło do zmiany. Christian Gentner wszedł za Manuela Schmiedebacha. Chwilę później trener SC Freiburg postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mike Frantza wszedł Philipp Lienhart, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Andrich. Przy zdobyciu bramki ponownie asystę zaliczył Anthony Ujah.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w zespole FC Union Berlin doszło do zmiany. Marius Bülter wszedł za Joshuę Meesa. W 89. minucie sędzia ukarał kartką Robina Kocha, zawodnika SC Freiburg.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół FC Union Berlin, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 1-3 podwyższył Christian Gentner. Bramka padła po podaniu Mariusa Bültera.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Marvin Friedrich72′
76′ Dominique Heintz
Christopher Lenz
 45′ 89′ Robin Koch
Julian Ryerson
30′ Nico Schlotterbeck
Keven Schlotterbeck
79′ Mike Frantz
Robert Andrich  87′
Vincenzo Grifo
Joshua Mees  36′ 88′
Janik Haberer
Michael Parensen14′
62′ Roland Sallai
Nicolai Rapp14′ 47′
79′ Philipp Lienhart
Sheraldo Becker
62′ Lucas Höler
Sebastian Polter

Przewaga drużyny SC Freiburg w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FC Union Berlin przyznał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół FC Union Berlin wykorzystał wszystkie zmiany.