Puchar Niemiec: RSV Meinerzhagen - SpVgg Greuther Fürth 1-6 (0-0,1-1)

12 września na Sportpark Ronhof Thomas Sommer w Fürth odbył się mecz rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami RSV Meinerzhagen a Greuther Fuerth. Spotkanie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Greuther Fuerth 6-1, który wywalczył awans.

D. Abiama 113',118'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Abdourahmane'owi Barry'emu z Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”). Była to 12. minuta starcia.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Greuther Fuerth doszło do zmiany. Paul Seguin wszedł za Hansa Sarpeiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Greuther Fuerth rozpoczęła w zmienionym składzie, za Abdourahmane'a Barry'ego wszedł Paul Jaeckel.

Tuż po przerwie zespół gospodarzy objął prowadzenie. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Sven Wurm. W zdobyciu bramki pomógł Nik Kunkel.

W 56. minucie za Tima Treudego wszedł Hakan Demir. Po chwili trener ”Listki Koniczyny” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Jamie Lewelinga. Na boisko wszedł Timothy Tillman, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 67. minucie Alessandro Tomasello został zmieniony przez Ewalda Platta, co miało wzmocnić drużynę RSV Meinerzhagen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Branimira Hrgotę na Dicksona Abiamę.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Adilowi Elmouedenowi z jedenastki gospodarzy.

Zespół Greuther Fuerth wyrównał wynik meczu. W 71. minucie bramkę wyrównującą zdobył Sebastian Ernst. Przy zdobyciu bramki pomógł Julian Green.

W następstwie utraty bramki trener RSV Meinerzhagen postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Adila Elmouedena i na pole gry wprowadził napastnika Musę Mankaya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy RSV Meinerzhagen: Ali Özdemir, Andreas Spais, a na ich miejsce weszli Raphael Gräßer, Marcel Kandziora. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Saschę Burchert z Greuther Fuerth, a w 84. minucie Svena Wurma z drużyny przeciwnej.

Maximilian Bauer
 50′ 84′ Sven Wurm
Marco Meyerhöfer  103′, 105′
79′ Raphael Gräßer
David Raum
67′ Alessandro Tomasello
Jamie Leweling63′
79′ Marcel Kandziora
Sebastian Ernst  71′
70′ 78′ Adil Elmoueden
Julian Green  98′ 105′
Nik Kunkel
Hans Nunoo Sarpei40′
56′ Tim Treude
Branimir Hrgota71′
Ron Berlinski
Håvard Kallevik Nielsen
Bülent Kubasik
Marius Funk
79′ Ali Özdemir
Paul Jaeckel46′
Pascal Beilfuß
Elias Kratzer
56′ Hakan Demir
Mario Šubarić
Brian Mika Lengelsen
Paul Seguin40′
67′ Ewald Platt
Anton Stach105′
Can Sakar
Timothy Tillman63′
78′ Musa Mankay Sesay
Dickson Abiama71′  113′, 118′
79′ Andreas Spais
Robin Luca Kehr

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Greuther Fuerth w 98. minucie spotkania, gdy Julian Green strzelił drugiego gola. Asystę zanotował David Raum.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 103. minucie wynik na 1-3 podwyższył Marco Meyerhöfer. Bramka padła po podaniu Timothy'ego Tillmana.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w drużynie Greuther Fuerth doszło do zmiany. Anton Stach wszedł za Juliana Greena.

W 105. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Marco Meyerhöfer z Greuther Fuerth. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował David Raum.

Niedługo później Dickson Abiama wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Listki Koniczyny”, zdobywając kolejną bramkę w 113. minucie meczu. Przy strzeleniu gola ponownie asystę zaliczył Timothy Tillman.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 118. minucie Dickson Abiama ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-6. Asystę przy golu zaliczył Sebastian Ernst.

Dogrywkę wygrał zespół Greuther Fuerth który zdobył pięć bramek.

Drużyna Greuther Fuerth zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki jedenastki RSV Meinerzhagen.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.