Puchar Niemiec: MTV Eintracht Celle - FC Augsburg 0-7 (0-2)

12 września na WWK Arena w Augsburgu odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami MTV Eintracht Celle a FC Augsburg. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem FC Augsburg 7-0, który wywalczył awans.

F. Jensen 88',90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut jedenastka FC Augsburg zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu MTV Eintracht Celle była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Niedługo po rozpoczęciu meczu Ruben Vargas wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Augsburg, zdobywając bramkę w 20. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył Florian Niederlechner.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Augsburg w 29. minucie spotkania, gdy Daniel Caligiuri zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Ruben Vargas.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeffreya Gouweleeuwa z FC Augsburg, a w 40. minucie Gerbiego Kaplana z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FC Augsburg wyszedł w zmienionym składzie, za Michaela Gregoritscha, Rubena Vargasa weszli Alfred Finnbogason, André Hahn.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Augsburg w 47. minucie spotkania, gdy Alfred Finnbogason strzelił z karnego trzeciego gola. W 57. minucie Carlos Gruezo został zmieniony przez Tobiasa Strobla.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Florian Niederlechner. Przy strzeleniu gola pomagał André Hahn.

W 58. minucie Rodi Hezo został zmieniony przez Toma Schapera, a za Jeana-Lucę van Eupena wszedł na boisko Felix Krüger, co miało wzmocnić jedenastkę MTV Eintracht Celle. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Caligiuriego na Fredrika Jensena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Augsburg w 66. minucie spotkania, gdy André Hahn zdobył piątą bramkę. W 72. minucie Raphael Framberger został zmieniony przez Roberta Gumnego, co miało wzmocnić jedenastkę FC Augsburg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Laubego na Faisala Somę oraz Adriana Zöfelta na Larsa Lutschewitza.

Niestety w 81. minucie meczu Tjark Klindworth bramkarz MTV Eintracht Celle z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Christofa Rienassa - rezerwowego bramkarza drużyny.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik na 0-6 podwyższył Fredrik Jensen. Bramka padła po podaniu André Hahna.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Fredrik Jensen z FC Augsburg. Przy zdobyciu bramki pomógł Iago.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-7.

FC Augsburg
81′ Tjark Klindworth
Felix Uduokhai
40′ Gerbi Kaplan
Daniel Caligiuri  29′ 65′
74′ Alexander Laube
Carlos Gruezo57′
74′ Adrian Zöfelt
Rani Khedira
58′ Jean-Luca van Eupen
Ruben Vargas  20′ 46′
58′ Rodi Hezo
Florian Niederlechner  57′
Serhat Yazgan
Michael Gregoritsch46′
81′ Christof Rienass
Marek Suchy
58′ Tom Schaper
André Hahn46′  66′
Ioannis Gkegkprifti
Fredrik Jensen65′  88′, 90′
58′ Felix Krüger
Reece Oxford
74′ Faisal Gazali Soma
Tobias Strobl57′
74′ Lars Lutschewitz
Alfred Finnbogason46′  47′ (k.)

Jedenastka FC Augsburg zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 16 celnych strzałów.

Jedenastka FC Augsburg zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.