Puchar Niemiec: MSV Duisburg - TSG 1899 Hoffenheim 0-2 (0-0)

29 października na Schauinsland-Reisen-Arena odbył się mecz rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami MSV Duisburg a TSG Hoffenheim. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem TSG Hoffenheim 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 14,306 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2019-10-29 18:30 | Stadion: Schauinsland-Reisen-Arena | Widzów: 14306 | Arbiter: S. Storks
MSV Duisburg
TSG 1899 Hoffenheim
0
2
F. Grillitsch 53'
S. Adamyan 59'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w pierwszych minutach zespół TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Moritzowi Stoppelkampowi z jedenastki gospodarzy (”Zebry”). Była to 40. minuta pojedynku.

Drugą połowę zespół ”Wieśniaki” rozpoczął w zmienionym składzie, za Sebastiana Rudego wszedł Florian Grillitsch.

Wysiłki podejmowane przez drużynę TSG Hoffenheim w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Florian Grillitsch.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół ”Wieśniaki”, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie wynik na 0-2 podwyższył Sargis Adamyan. Przy strzeleniu gola pomógł Christoph Baumgartner.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Stefan Posch, zawodnik gości. W 62. minucie za Jürgena Locadię wszedł Lukas Rupp. W 79. minucie arbiter przyznał kartkę Timowi Albutatowi z MSV Duisburg.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Stefan Posch60′
40′ 85′ Moritz Stoppelkamp
Christoph Baumgartner
Leroy-Jacques Mickels
Dennis Geiger85′
79′ Tim Albutat
Sebastian Rudy46′
Lukas Daschner
Ihlas Bebou
85′ Maximilian Jansen
Jürgen Locadia62′
71′ Vincent Vermeij
Ilay Eliyau Elmkies
71′ Lukas Scepanik
Florian Grillitsch46′  53′
85′ Sinan Karweina
Lukas Rupp62′
85′ Petar Slišković
Robert Zulj

Andrej Kramarić

Robert Skov85′

Drużyna ”Wieśniaki” była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast ”Wieśniaki” przyznał jedną.