Puchar Niemiec: MSV Duisburg - Borussia Dortmund 0-5 (0-3)

14 września na Schauinsland-Reisen-Arena odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami MSV Duisburg a Borussii Dortmund. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Borussii Dortmund 5-0, który wywalczyła awans.

M. Reus 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Drużyna Borussii Dortmund wygrała aż 25 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii Dortmund w 14. minucie spotkania, gdy Jadon Sancho zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Między 21. a 26. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Borussii Dortmund i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo później Jude Bellingham wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii Dortmund, strzelając kolejnego gola w 30. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Thorgan Hazard.

W 38. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dominic Volkmer osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-3 podwyższył Thorgan Hazard.

Drugą połowę zespół MSV Duisburg rozpoczął w zmienionym składzie, za Sinana Karweinę, Vincenta Vermeija weszli Maximilian Jansen, Orhan Ademi. Także drużyna Borussii Dortmund wyszła w zmienionym składzie, za Jude'a Bellinghama wszedł Thomas Delaney. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Thorganowi Hazardowi z drużyny gości. Była to 48. minuta starcia.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Giovanni Reyna.

W 57. minucie Thomas Meunier został zmieniony przez Łukasza Piszczka. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Julian Brandt, Marco Reus, a na ich miejsce weszli Giovanni Reyna, Erling Haaland.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii Dortmund w 58. minucie spotkania, gdy Marco Reus strzelił piątego gola. Sytuację bramkową stworzył Jadon Sancho.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-5.

Jadon Sancho  14′ (k.) 64′
84′ Arne Sicker
Jude Bellingham  30′ 21′ 46′
38′ Dominic Volkmer
Emre Can
77′ Ahmet Emin Engin
Thorgan Hazard  39′ 48′
Wilson Kamavuaka
Thomas Meunier57′
65′ Lukas Scepanik
Giovanni Alejandro Reyna  50′ 57′
25′ 46′ Sinan Karweina
Axel Witsel26′
46′ Vincent Vermeij
Erling Haaland57′
Steven Deana
Stefan Drljača
84′ Tobias Fleckstein
Łukasz Piszczek57′
Dominik Schmidt
Julian Brandt57′
Arnold Budimbu
Reinier Jesus Carvalho64′
65′ Darius Dacian Ghindovean
Mahmoud Dahoud
46′ Maximilian Jansen
Thomas Delaney46′
77′ Connor Krempicki
Felix Passlack
Mirnes Pepić
Marius Wolf
46′ Orhan Ademi
Marco Reus57′  58′

Zespół Borussii Dortmund był w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.