Puchar Niemiec: Karlsruher SC - Hannover 96 2-0 (0-0)

12 sierpnia na Wildparkstadion odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Karlsruher SC a Hannoveru 96. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Karlsruher SC 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 11,779 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2019-08-12 18:30 | Stadion: Wildparkstadion | Widzów: 11779 | Arbiter: B. Cortus
Karlsruher SC
Hannover 96
2
0
L. Grozurek 53'
M. Wanitzek 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 meczów zespół Hannoveru 96 wygrał 16 razy i zanotował siedem porażek oraz trzy remisy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie Sebastian Jung został zmieniony przez Juliana Korba.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Marcowi Lorenzowi z drużyny gospodarzy. Była to 22. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Karlsruher SC w 53. minucie spotkania, gdy Lukas Grozurek strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marc Lorenz.

Po godzinie gry sędzia ukarał kartką Edgara Priba, zawodnika gości. W następstwie utraty gola trener Hannoveru 96 postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Felipe i na pole gry wprowadził napastnika Cedrica Teucherta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Karlsruher SC w 61. minucie spotkania, gdy Marvin Wanitzek zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 76. minucie arbiter pokazał kartkę Florentowi Muslii z Hannoveru 96.

W 83. minucie Florent Muslija został zmieniony przez Genkiego Haraguchiego, co miało wzmocnić zespół Hannoveru 96. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marvina Pouriégo na Marca Djuricina. W doliczonej pierwszej minucie starcia w jedenastce Karlsruher SC doszło do zmiany. Christoph Kobald wszedł za Philippa Hofmanna. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Sebastian Jung20′
 53′ Lukas Grozurek
Marvin Bakalorz
22′ Marc Lorenz
Linton Maina
Lukas Fröde
Florent Muslija76′ 83′
 61′ (k.) Marvin Wanitzek
Edgar Prib60′
90′ Philipp Hofmann
Marvin Ducksch
88′ Marvin Pourié
Hendrik Weydandt
Marius Gersbeck
Michael Esser
Dirk Carlson
Miiko Albornoz
90′ Christoph Kobald
Genki Haraguchi83′
88′ Marco Djuricin
Sebastian Guerra Soto
Anton Fink
Cedric Teuchert60′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Hannoveru 96 wykorzystał wszystkie zmiany.