Puchar Niemiec: Karlsruher SC - 1. FC Union Berlin 0-1 (0-0,0-0)

12 września na Wildparkstadion odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Karlsruher SC a FC Union Berlin. Pojedynek zakończył się po dogrywce zwycięstwem FC Union Berlin 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 450 widzów.

N. Schlotterbeck 117'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jérôme'a Gondorfa z Karlsruher SC, a w 45. minucie Nica Schlotterbecka z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Marvinowi Friedrichowi z zespołu gości. Była to 58. minuta spotkania. W 61. minucie Cedric Teuchert został zmieniony przez Sheralda Beckera.

W 81. minucie regulaminowego czasu gry w drużynie Karlsruher SC doszło do zmiany. Dominik Kother wszedł za Marca Djuricina. Po chwili trener FC Union Berlin postanowił wzmocnić linię pomocy i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Christiana Gentnera. Na boisko wszedł Robert Andrich, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce FC Union Berlin doszło do zmiany. Joshua Mees wszedł za Mariusa Bültera.

Nico Schlotterbeck  117′ 45′
111′ 112′ Lukas Fröde
Christopher Trimmel102′
111′ Benjamin Goller
Christian Gentner90′
27′ 116′ Jérôme Gondorf
Grischa Prömel98′ 101′
Marvin Wanitzek
Marcus Ingvartsen
Philipp Hofmann
Cedric Teuchert61′
81′ Marco Djuricin
Marius Bülter90′
Markus Kuster
Lennart Moser
Dirk Carlson
Florian Hübner
116′ David Pisot
Julian Ryerson120′
Jannis Rabold
Robert Andrich90′
112′ 117′ Alexander Groiß
Akaki Gogia
111′ Marc Lorenz
Sebastian Griesbeck101′
Malik Batmaz
Joshua Mees90′
Babacar Gueye
Sheraldo Becker61′
81′ Dominik Kother
Tim Maciejewski

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Union Berlin: Grissze Prömel w 98. i Christopherowi Trimmelowi w 102. minucie. W 101. minucie w zespole FC Union Berlin doszło do zmiany. Sebastian Griesbeck wszedł za Grischę Prömla.

W dziewiątej minucie przed zakończnieniem dogrywki kartkę obejrzał Lukas Fröde z Karlsruher SC. Chwilę później trener Karlsruher SC postanowił bronić wyniku. W 116. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jérôme'a Gondorfa wszedł David Pisot, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W 117. minucie sędzia pokazał kartkę Alexandrowi Groißowi, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Union Berlin w 117. minucie spotkania, gdy Nico Schlotterbeck zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Niko Gießelmann.

Tuż przed końcem dogrywki w zespole FC Union Berlin doszło do zmiany. Julian Ryerson wszedł za Nika Gießelmanna. Dogrywkę wygrała drużyna gości która strzeliła jednego gola.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FC Union Berlin pokazał cztery.

Jedenastka Karlsruher SC dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości wymienił pięciu graczy.