Puchar Niemiec: Hamburger SV - VfB Stuttgart 1893 1-2 (1-1,1-1)

29 października na Volksparkstadion w Hamburgu odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami HSV a VfB Stuttgart. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem VfB Stuttgart 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 45,503 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2019-10-29 18:30 | Stadion: Volksparkstadion | Widzów: 45503 | Arbiter: B. Dankert
H. Al Ghaddioui 113'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 108 pojedynków zespół HSV wygrał 47 razy i zanotował 39 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze VfB Stuttgart otworzyli wynik. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Nicolás González.

W 11. minucie kartkę dostał Marc Kempf, zawodnik gości.

Piłkarze HSV odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 16. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Aaron Hunt.

W 18. minucie kartkę dostał Atakan Karazor z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 51. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Gonzalowi Castro i Bakery'emu Jatcie. Trener VfB Stuttgart postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Philippa Förstera i na pole gry wprowadził napastnika Sillę Wamangitukę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Orelowi Mangali, zawodnikowi VfB Stuttgart. W 68. minucie za Aarona Hunta wszedł Jeremy Dudziak. W tej samej minucie w zespole HSV doszło do zmiany. Khaled Narey wszedł za Jaira Samperię.

Fabian Bredlow
95′ Josha Mamadou Karaboue Vagnoman
Holger Badstuber107′
Tim Leibold
Atakan Karazor18′
Rick van Drongelen
Marc Oliver Kempf11′
51′ Bakery Jatta
Pascal Stenzel
68′ Jairo Samperio
Phillipp Klement120′
Adrian Fein
Philipp Förster58′
 16′ (k.) 68′ Aaron Hunt
Santiago Lionel Ascacíbar
Gideon Jung
Gonzalo Castro Randon51′
103′ David Kinsombi
Nathaniel Phillips120′
68′ Jeremy Dudziak
Wataru Endo
95′ Sonny Kittel
Mateo Klimowicz
103′ Christoph Moritz
Roberto Massimo
68′ 111′ Khaled Narey
Hamadi Al Ghaddioui110′  113′
Martin Harnik
Mario Gomez
Bobby Shou Wood
Silas Wamangituka58′

W 107. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Holgera Badstubera z VfB Stuttgart, a w 111. minucie Khaleda Nareya z drużyny przeciwnej. Po rozpoczęciu drugiej części dogrywki w drużynie VfB Stuttgart doszło do zmiany. Hamadi Al Ghaddioui wszedł za Orela Mangalę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę VfB Stuttgart przyniosły efekt bramkowy. W 113. minucie Hamadi Al Ghaddioui dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zaliczył Atakan Karazor.

W 120. minucie w drużynie VfB Stuttgart doszło do zmiany. Nathaniel Phillips wszedł za Phillippa Klementa. Dogrywkę wygrała jedenastka gości która strzeliła jednego gola.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom VfB Stuttgart przyznał pięć.

Zespół HSV dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.