Puchar Niemiec: FC St. Pauli - Eintracht Frankfurt 1-2 (1-2)

30 października na Millerntor-Stadion w Hamburgu odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami FC St. Pauli a Eintrachtu Frankfurt. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 29,373 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2019-10-30 20:45 | Stadion: Millerntor-Stadion | Widzów: 29373 | Arbiter: M. Jöllenbeck
B. Dost 4',16'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków drużyna FC St. Pauli wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka gości (”Orły”) trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Bas Dost. Przy zdobyciu bramki asystował Martin Hinteregger.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Eintrachtu Frankfurt, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry Bas Dost ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. W zdobyciu bramki pomógł Dominik Kohr.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Martin Hinteregger z Eintrachtu Frankfurt. Była to 42. minuta spotkania. W 42. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Waldemar Sobota. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Na drugą połowę drużyna ”Orły” wyszła w zmienionym składzie, za Timothy'ego Chandlera, Martina Hintereggera weszli Danny Vieira, David Abraham. W 69. minucie arbiter przyznał kartkę Johannesowi Flumowi z zespołu gospodarzy.

W 79. minucie Jan-Philipp Kalla został zmieniony przez Christiana Conteha. Między 80. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie FC St. Pauli doszło do zmiany. Finn Becker wszedł za Johannesa Fluma.

Trener FC St. Pauli postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Matsa Moellera i na pole gry wprowadził napastnika Borisa Tashchiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Eintrachtu Frankfurt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Basa Dosta. Na boisko wszedł Gonçalo Paciência, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Sebastianowi Rodemu, piłkarzowi gości.

Jedenastce FC St. Pauli zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Eintrachtu Frankfurt.

Eric Durm
79′ Jan-Philipp Kalla
Daichi Kamada
87′ Mats Moeller Daehli
Timothy Chandler46′
 42′ (k.) Waldemar Sobota
Gelson Fernandes
69′ 85′ Johannes Flum
Dominik Kohr84′
80′ Marvin Knoll
Simon Falette
85′ Finn Ole Becker
Danny Vieira da Costa46′
Rico Benatelli
Şahverdi Çetin
79′ Christian Joe Conteh
Djibril Sow
Kevin Lankford
Lucas Torró Marset
Ryo Miyaichi
Dejan Joveljić86′
87′ Borys Tashchy
Gonçalo Mendes Paciencia88′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny ”Orły”, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Eintrachtu Frankfurt przyznał cztery.