Puchar Niemiec: FC Oberneuland - Borussia VfL Moenchengladbach 0-8 (0-5)

12 września na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Oberneulandu a Borussii. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Borussii 8-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2020-09-12 15:30 | Stadion: Stadion im BORUSSIA-PARK | Widzów: 300 | Arbiter: S. Stegemann
I. Traoré 76'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii w 13. minucie spotkania, gdy Patrick Herrmann strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Stefan Lainer.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Borussii, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił po raz drugi w 14. minucie Patrick Herrmann. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Florian Neuhaus.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 19. minucie wynik na 0-3 podwyższył Jonas Hofmann. Asystę przy bramce ponownie zanotował Florian Neuhaus.

Niedługo później Ramy Bensebaini wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii, strzelając kolejnego gola w 25. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii w 35. minucie spotkania, gdy Nico Elvedi zdobył piątą bramkę. Bramka padła po podaniu Jonasa Hofmanna.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Borussii wyszła w zmienionym składzie, za Stefana Lainera, Nica Elvediego weszli Michael Lang, Tony Jantschke. W 53. minucie Erik Köhler zastąpił Tima Kreutzträgera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii w 53. minucie spotkania, gdy Florian Neuhaus strzelił szóstego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Patrick Herrmann.

W 54. minucie w zespole Oberneulandu doszło do zmiany. Denis Nukic wszedł za Larsa Tycę. Po chwili trener Borussii postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Patricka Herrmanna. Na boisko wszedł Marcus Thuram, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 62. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Oberneulandu: Han Karam, Ebrima Jobe, Onur Uzun, na ich miejsce weszli: Tom Trebin, Edison Mazreku, Karim Raho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hannesa Wolfa, Ramego Bensebainiego zajęli: Ibrahima Traoré, Oscar Wendt.

W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Denisowi Nukicowi, zawodnikowi Oberneulandu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii w 76. minucie spotkania, gdy Ibrahima Traoré zdobył siódmą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Lars Stindl.

W 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Florian Neuhaus z Borussii. Przy strzeleniu gola asystował Marcus Thuram.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Affamefuna-Michael Ifeadigo z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-8.

Matthias Ginter
54′ Lars Tyca
Stefan Lainer46′
Daniel Block
Hannes Wolf62′
62′ Karam Han
Jonas Hofmann  19′
74′ Ebrima Jobe
Christoph Kramer
74′ Onur Uzun
Florian Neuhaus  53′, 84′
85′ Affamefuna-Michael Ifeadigo
Lars Stindl
53′ Erik Köhler
Patrick Herrmann  13′, 14′ 62′
Hannes Frerichs
Max Grün
Deniz Mehmet Kolodziej
Tony Jantschke46′
54′ 72′ Denis Nukic
Michael Lang46′
Jason Tomety-Hemazro
Oscar Wendt73′
Artur Degtjarenko
Torben Müsel
53′ Tim Kreutzträger
Rocco Reitz
74′ Edison Mazreku
Marcus Thuram62′
74′ Karim Raho
Ibrahima Traoré62′  76′
62′ Tom Trebin

Wyjątkowa nieporadność napastników Oberneulandu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Jedenastka Borussii była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Oberneulandu przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.