Puchar Niemiec: FC Hansa Rostock - VfB Stuttgart 1893 0-1 (0-1)

12 sierpnia na Ostseestadion odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Hansy Rostock a VfB Stuttgart. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem VfB Stuttgart 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 24,000 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2019-08-12 18:30 | Stadion: Ostseestadion | Widzów: 24000 | Arbiter: S. Jablonski
FC Hansa Rostock
VfB Stuttgart 1893
0
1
H. Al Ghaddioui 19'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków drużyna VfB Stuttgart wygrała 11 razy i zanotowała sześć porażek oraz 10 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Orel Mangala zastąpił Hamadiego Al Ghaddiouiego.

Jedynego gola meczu strzelił Hamadi Al Ghaddioui dla zespołu VfB Stuttgart. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Daniel Didavi.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Königsa z Hansy Rostock, a w 26. minucie Atakana Karazora z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny VfB Stuttgart.

Między 46. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hansy Rostock: Marco Königs, Nils Butzen, Pascal Breier, na ich miejsce weszli: John Verhoek, Mirnes Pepic, Elsamed Ramaj. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Holgera Badstubera, Maria Gomeza zajęli: Nathaniel Phillips, Phillipp Klement. Między 53. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Holger Badstuber46′
76′ Nils Butzen
Atakan Karazor26′
Nico Rieble
Marc Oliver Kempf
Julian Riedel
Borna Sosa72′
53′ Sven Sonnenberg
Santiago Lionel Ascacíbar
76′ Pascal Breier
Gonzalo Castro Randon
21′ 59′ Marco Königs
Mateo Klimowicz
76′ Mirnes Pepić
Hamadi Al Ghaddioui12′  19′ 75′
76′ Elsamed Ramaj
Anastasios Donis
59′ John Verhoek

Zespół VfB Stuttgart był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy VfB Stuttgart. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.