Puchar Niemiec: FC Eintracht Norderstedt - Bayer 04 Leverkusen 0-7 (0-6)

13 września na BayArena w Leverkusen odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Eintrachtu Norderstedt a Bayeru Leverkusen. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bayeru Leverkusen 7-0, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 300 widzów.

P. Schick 77'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Lars Bender.

Zespół Eintrachtu Norderstedt ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości (”Aptekarze”), zdobywając kolejną bramkę. W 10. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Nadiem Amiri. Przy zdobyciu bramki pomógł Kerem Demirbay.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayeru Leverkusen w 12. minucie spotkania, gdy Lucas Alario strzelił trzeciego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Karim Bellarabi.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 21. minucie wynik na 0-4 podwyższył Florian Wirtz. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Kerem Demirbay.

Niedługo później Charles Aranguiz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayeru Leverkusen, strzelając kolejnego gola w 30. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Lucasa Alaria.

W 31. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nadiem Amiri z Bayeru Leverkusen. Asystę przy golu zaliczył Daley Sinkgraven.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Eintrachtu Norderstedt rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jana Lüneburga, Evansa Owusu weszli Holger Brüning, Dylan Williams. Także w zespole ”Aptekarz” w czasie przerwy zaszły zmiany, za Nadiema Amiriego, Lucasa Alaria weszli Moussa Diaby, Patrik Schick. W 64. minucie w jedenastce Eintrachtu Norderstedt doszło do zmiany. Alexandre Rajao wszedł za Dane Kummerfelda.

W 72. minucie za Charles'a Aranguiza wszedł Julian Baumgartlinger. W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Bayeru Leverkusen: Aleksandar Dragovic, Exequiel Palacios, a na ich miejsce weszli Lars Bender, Karim Bellarabi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayeru Leverkusen w 77. minucie spotkania, gdy Patrik Schick zdobył siódmą bramkę. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Jordanowi Brownowi z Eintrachtu Norderstedt. Była to 79. minuta pojedynku.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Eintrachtu Norderstedt doszło do zmiany. Lesley Kusi wszedł za Juri Carl Jonny Marxena. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-7.

Lukasz Hradecky
79′ Jordan Jeremiah Brown
Lars Bender  4′ 73′
Fabian Grau
Sven Bender
Nick Gutmann
Daley Sinkgraven
81′ Juri Carl Jonny Marxen
Edmond Fayçal Tapsoba
Yannik Nuxoll
Nadiem Amiri  10′, 31′ 46′
Philipp Christian Koch
Charles Aranguiz  30′ 72′
64′ Dane Kummerfeld
Kerem Demirbay
46′ Evans Owusu Nyarko
Florian Wirtz  21′
Johann Magnus Kilian Ludwig von Knebel Döberitz
Karim Bellarabi73′
46′ Jan Lüneburg
Lucas Nicolás Alario  12′ 46′
Marcel Kindler
Niklas Lomb
Stefan Rakocevic
Aleksandar Dragovic73′
81′ Lesley Kusi Karschau
Wendell Nascimento Borges
64′ Alexandre Rajao da Cunha
Jonathan Tah
46′ Holger Nils Brüning
Mitchell Weiser
46′ Dylan Edward Williams
Julian Baumgartlinger72′

Exequiel Alejandro Palacios73′

Moussa Diaby46′

Patrik Schick46′  77′

Zespół ”Aptekarz” był w posiadaniu piłki przez 81 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Eintrachtu Norderstedt przyznał jedną żółtą.

Drużyna Eintrachtu Norderstedt w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.