Puchar Niemiec: Eintracht Frankfurt - Werder Brema 2-0 (1-0)

4 marca na Commerzbank-Arena we Frankfurcie nad Menem odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Eintrachtu Frankfurt a Werderu. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2-0, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 51,500 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2020-03-04 20:45 | Stadion: Deutsche Bank Park | Widzów: 51500 | Arbiter: F. Zwayer
Eintracht Frankfurt
Werder Brema
2
0
André Silva 45'
D. Kamada 60'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Abrahama z Eintrachtu Frankfurt (”Orły”), a w szóstej minucie doliczonego czasu Leonarda Bittencourta z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eintrachtu Frankfurt w 45. minucie spotkania, gdy André Silva zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Eintrachtu Frankfurt.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Eintrachtu Frankfurt, strzelając kolejnego gola. Po godzinie gry wynik ustalił Daichi Kamada. Asystę przy bramce zaliczył Filip Kostić.

W 66. minucie Leonardo Bittencourt został zastąpiony przez Yuyę Osakę. Niedługo później trener Eintrachtu Frankfurt postanowił wzmocnić formację obronną i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Timothy'ego Chandlera. Na boisko wszedł Danny Vieira, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 80. minucie arbiter pokazał żółte kartki Martinowi Hintereggerowi z Eintrachtu Frankfurt oraz Davie Selkemu z drużyny gości.

W 82. minucie Kevin Vogt został zmieniony przez Joshuę Sargenta, co miało wzmocnić zespół Werderu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daichiego Kamadę na Dominika Kohra oraz André Silvę na Gonçala Paciêncię. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Filip Kostić osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W tej samej minucie w zespole ”Zielono-Białych” doszło do zmiany. Nick Woltemade wszedł za Ludwiga Augustinssona.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Jiří Pavlenka
34′ David Ángel Abraham
Ludwig Augustinsson90′
80′ Martin Hinteregger
Theodor Gebre Selassie
Obite Evan N'Dicka
Niklas Moisander
Almamy Touré
Ömer Toprak
77′ Timothy Chandler
Kevin Vogt82′
Stefan Ilsanker
Leonardo Bittencourt45′ 66′
 60′ 82′ Daichi Kamada
Milot Rashica
90′ Filip Kostić
Maximilian Eggestein
Djibril Sow
Davy Klaassen
 45′ (k.) 90′ Andre Silva
Sebastian Langkamp
77′ Danny Vieira da Costa
Yuya Osako66′
82′ Dominik Kohr
Joshua Thomas Sargent82′
90′ Gonçalo Mendes Paciencia
Nick Woltemade90′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Eintrachtu Frankfurt w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.